Wczytuję dane...

Potliwość stóp u dzieci

Wydzielanie potu jest czymś naturalnym - pozwala na regulację temperatury organizmu. Problem pojawia się, kiedy ilość potu jest nieadekwatna do temperatury. W okresie dziecięcym jak i nastoletnim może pojawiać się problem wzmożonej potliwości stóp. Maluch może pocić się tak intensywnie, że konieczne będzie jego przebieranie kilkukrotnie w ciągu dnia, z kolei przedszkolak może mieć wiecznie mokre stopy. 

PRZYCZYNY

Małe dzieci mają mniej sprawny mechanizm termoregulacji niż dorośli, dodatkowo zazwyczaj są bardziej ruchliwe. Jeżeli dołożymy do tego nieodpowiedni, zbyt ciepły ubiór - problem gotowy. Jeżeli zauważycie u swoich pociech nadmierną potliwość, która występuje nawet podczas snu - udajcie się po poradę do lekarza. Może okazać się, że nadmierna potliwość nie jest przejściowym etapem w życiu malca a stanowi chorobę - hiperhydroze, będącą objawem nadczynności tarczycy, cukrzycy lub infekcji.

SPOSOBY NA POCENIE STÓP

Wywoływać potliwość stóp może przede wszystkim nieodpowiednie obuwie. Odpowiednie będzie wykonane z naturalnych materiałów, takich jak skóra czy bawełna. Należy zwrócić uwagę, czy w obuwiu w którym przedszkolak spędza najwięcej czasu, a więc w kapciach, znajdują się wywietrzniki. Dzięki nim stopa w bucie będzie miała odpowiednią cyrkulację powietrza. Warto zwrócić uwagę na wkładki - czy są skórzane, czy syntetyczne. Dobrym wyborem są wkładki specjalne, zawierające aktywne związki, np. aktywny węgiel pochłaniający nieprzyjemny zapach. Wkładki mogą zawierać substancje antybakteryjne, eliminujące problem nieprzyjemnego zapachu - pot bowiem sam w sobie nie pachnie nieprzyjemnie, dzieje się tak dopiero w momencie kontaktu z bakteriami. Wkładki powinny mieć otwory zapewniające cyrkulację powietrza. 

DLACZEGO PRODUKTY SLIPPERSFAMILY?
 Tworzymy z miłości do stópek - tych małych i tych większych. Dbamy o to, by od pierwszych lat rozwijały się prawidłowo pod każdym względem. Nasze obuwie profilaktyczne zapobiega płaskostopiu stóp, koślawości kolan a w późniejszym okresie wadom postawy. Ważne jest dla nas zdrowie kości i mięśni, ale także zdrowie delikatnej skóry dziecka. To dlatego nasze obuwie wykonane jest z najlepszej jakości materiałów, posiada wywietrzniki zmniejszające ryzyko nadmiernej potliwości, a wkładki w naszym obuwiu są w 100% skórzane i posiadają otwory dla odpowiedniej cyrkulacji. Szerokie noski są wskazane nie tylko ze względu na prawidłowy rozwój stopy - w przypadku mocno pocących się stópek zapobiegają odparzeniom, ponieważ paluszki mogą swobodnie poruszać się w bucie.


SKARPET
KI I RAJSTOPY SLIPPERSFAMILY


Wiemy, że mimo naszych największych starań, problem nadmiernej potliwości może dotknąć naszych klientów przez... nieodpowiednie skarpetki czy rajstopy. Dlatego zdecydowaliśmy się na kompleksową walkę z potliwością stóp u dzieci i wprowadziliśmy do naszej oferty także rajstopy i skarpetki. Mają optymalny skład, dużą ilość bawełny oraz zdrowe dla delikatnej skóry dziecka ściągacze. Staramy się regularnie powiększać katalog kolorystyczny naszych produktów tak, aby pasował do naszego obuwia. Więcej o doborze odpowiednich skarpetek znajdziesz TUTAJ


WKŁADKI PROFILAKTYCZNE SLIPPERSFAMILY

Nasze buty i kapcie posiadają wbudowane skórzane wkładki - nie wszystkie jednak są profilaktyczne, te występują w naszych profilaktycznych butach. Można jednak śmiało kupić wkładki profilaktyczne naszej marki i umieścić je w dowolnym obuwiu. Są skórzane, absorbują zapachy, dzięki łatwemu wchłanianiu potu, zapewniają uczucie miękkości w czasie chodzenia, komfort i wygodę dzięki właściwościom amortyzującym i przede wszystkim zapobiegają rozwojowi wad postawy. Kupisz je TUTAJ :)

CERTYFIKAT ZDROWA STOPA

Nasze obuwie posiada certyfikat "Zdrowa Stopa" przyznawany przez Komisję Specjalistów ds. Obuwia Dziecięcego działającą przy IPS Oddział w Krakowie. Oceny obuwia dokonuje ortopeda, antropolog, konstruktor obuwia, technolog i materiałoznawca. Certyfikat ten daje Wam gwarancję że produkujemy dobre obuwie, zabezpieczające prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stopy dziecka.


Red. Klara Nowacka