Wczytuję dane...

Co zabrać ze sobą na wakacje z dzieckiem?

Najgorsze uczucie przed wyjazdem?
Wsiadanie do samochodu, pociągu czy też samochodu z myślą: czy ja napewno wszystko wzięłam?


Żeby uniknąć tego uczucia, zrób szczegółową listę rzeczy do spakowania i wykreśl  pozycje dopiero, gdy znajdą się w walizkach. Przygotowaliśmy dla Was listę rzeczy „must-have”, od której pakowanie należy zacząć. O ile niespakowanie bluzki czy kosmetyku nie jest końcem świata, bo to rzeczy powszechnie dostępne w każdym sklepie, o tyle brak ulubionej zabawki dziecka czy biletów na pociąg nie będzie już takie łatwe do zastąpienia.


A OTO NASZA LISTA – MOŻECIE JĄ MODYFIKOWAĆ W ZALEŻNOŚCI OD MIEJSCA, DO KTÓREGO SIĘ WYBIERACIE.


1. WAŻNE DOKUMENTY

Od spakowania ich do bagażu podręcznego zacznijcie swoją przygodę z pakowaniem. Najczęściej zapomina się właśnie tych podstawowych, niezbędnych rzeczy. Dowody osobiste, w razie potrzeby paszporty, potwierdzenie ubezpieczenia, bilety, potwierdzenia zapłaty, rezerwacji, adres kwatery do której się wybieracie, numer telefonu do właściciela
– trudności z dotarciem na miejsce w połączeniu z brakiem kontaktu do właściciela nie są najlepszym zestawem.


2. Portfel, pieniądze, telefony komórkowe (naładowane!), ładowarki, aparat fotograficzny (karta pamięci!),  W razie potrzeby tablet, aby umilić pociechom podróż.

3. Koniecznie weźcie ze sobą książeczki zdrowia. W niektórych sytuacjach niezbędna jest wiedza, jaki numer PESEL ma dziecko, na jakie leki jest uczulone, jaką ma grupę krwi – w stresie można o tym zapomnieć.

4. MAŁA APTECZKA – wystarczą gaziki, woda utleniona, plasterki (najlepiej kolorowe, dla dzieci – te „leczą najlepiej” Mrugnięcie), sól fizjologiczna w ampułkach (szczególnie nad morzem może przydać się do przepłukania oka, do którego dostał się piasek), leki na biegunkę, leki przeciwbólowe, maść na ukąszenia, maść na poparzenia. Jeżeli Wam lub dzieciom pojawiła się już kiedyś na ustach opryszczka, czyli potocznie określane zimno, proponujemy zabrać ze sobą maść lub plasterki Compeed, które są niewidoczne – umożliwiają zatuszowanie zimna pod makijażem. Wirus HSV wywołujący tę przypadłość po jednym „ataku” pozostaje w organizmie na stałe i tylko czeka na obniżenie odporności organizmu – o co nie trudno przy wietrze, zimnej wodzie i jedzeniu lodów w czasie upałów. Pojawienie się go na ustach może skutecznie popsuć radość z wakacji – swędzi, szybko się rozprzestrzenia, czasami utrudnia jedzenie.

5. ULUBIONE ZABAWKI DZIECKA – nawet nie chcemy wyobrażać sobie reakcji dziecka na wieść o tym, że jego ulubiony miś jest kilkaset kilometrów od niego i będzie tam sam przez 2 tygodnie! ;O

6. CZAPKI Z DASZKIEM, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, KAPELUSIKI, KREMY I SPRAYE Z FILTRAMI PRZECIWSŁONECZNYMI – oczywiście można to wszystko kupić po przyjeździe, ale zazwyczaj w miejscowościach turystycznych takie artykuły są droższe – po co więc przepłacać?

7. ZABAWKI NA PLAŻĘ - Proponujemy też nie zapomnieć o pojemnych torbach - noszenie zabawek, napojów i innych rzeczy w ręce jest niezbyt komfortowe. Z kolei zabieranie np. na plażę tylu ciężkich rzeczy w zwykłej, damskiej torebce jest po prostu niewygodne. Torba na ramię przy większym obciążeniu nieprzyjemnie wżyna się w ciało, jest to także niezdrowe dla naszego kręgosłupa. Dodatkowo jeśli torba jest ze skóry - szybko nagrzewa się na słońcu
i dosłownie parzy skórę a napoje z torby po przybyciu na miejsce są już "ugotowane".
Co powiecie na SlippBagi? Są lekkie, niezwykle pojemne i wytrzymałe, zmieszczą się do każdej torebki - warto je mieć zawsze przy sobie na wszelkie wypadek. Uszyte z delikatnego, miękkiego w dotyku materiału, w piękne, wyraziste motywy zwierzęce. Można je nosić na jedno ramię lub jako plecak. W połączeniu z butami z kolekcji NatureFoot wyglądają wprost zjawiskowo. Wyluzowany

8. ŚRODEK PRZECIWKO KOMAROM I KLESZCZOM - Pamiętajcie o ochronie przeciwko kleszczom i odpowiednich ubraniach do lasu - w tym roku kleszczy jest niezwykle dużo - czytaj TUTAJ.

9. ARTYKUŁY HIGIENICZNE – najlepiej żele 2 lub3 w 1 (oszczędność tak cennego miejsca w bagażniku), pasta do zębów, szczoteczka, szczotka do włosów, ręczniki, koniecznie klapki pod prysznic!


10. NAWILŻANE CHUSTECZKI – najlepiej jedno opakowanie do walizki, drugie do bagażu podręcznego – przy dziecku przydają się dosłownie na okrągło. Wyjście na obiad, rozpuszczające się lody, piach – jest nimi co wycierać. Śmiech

11. KURTKI PRZECIWDESZCZOWE, KALOSZE, CIEPŁE UBRANIA – jeśli spędzacie wakacje w Polsce musicie być przygotowani na każdą sytuację.

 12. Wygodne, zabudowane BUTY na spacery, sandałki, klapki na plażę. Zastanawiacie się, jakie buty dla dziecka są najlepsze na wakacyjne spacery? Zajrzyjcie TUTAJ.

13. PROWIANT NA PODRÓŻ. K
anapki przygotowane w domu na pewno są smaczniejsze, zdrowsze i tańsze od pełnych chemii produktów na np. stacjach benzynowych.

Bawcie się dobrze!

Z pozdrowieniami i życzeniami słonecznej pogody,
Klara Nowacka, SlippersFamily.com