Wczytuję dane...

Historia sztybletów - czyli o butach stworzonych przez królewskiego szewca

Sztyblety - znasz ich historię?

Za górami, za lasami… No dobrze, może nie jesteśmy w bajce, ale na pewno będzie trochę bajkowo. Czemu? Dowiesz się w późniejszej części. Poświęćmy chwilę (lub kilka chwil) na przybliżenie historii najbardziej klasycznych, eleganckich butów, jakie istnieją. Mowa tu oczywiście o gwiazdach tego wpisu, czyli o sztybletach. Wiesz, jak powstały? Skąd się wzięły? Kto je wymyślił? Nie? To nie przestawaj czytać!

Bądź szykowny o każdej porze roku!

Chelsea boots (bo tak też określamy sztyblety) są stylowe i do tego bardzo eleganckie. Dopełnią każdą stylizację nutką szyku i dodadzą uroku każdemu, a co najważniejsze, można je nosić w różnych warunkach pogodowych. Najbardziej kojarzoną ze sztybletami porą roku jest zdecydowanie wiosna, jesień i dla niektórych śmiałków także zima. Co za tym idzie, przez prawie cały rok możesz wyglądać świetnie, więc nie może zabraknąć ich w Twojej szafie!

Powrót do przeszłości

Przejdźmy teraz do tej bardziej bajkowej części, o której była mowa wcześniej. Historia sztybletów sięga połowy XIX wieku, a dokładniej roku 1851. Tak, tak, wiemy, daty to nie jest coś, co tygryski lubią najbardziej, ale ta historia jest wyjątkowa. Zapewne nie kojarzysz brytyjskiej monarchini Wiktorii – nic dziwnego, my też o niej wcześniej nie słyszeliśmy. Już Ci mówimy, o co chodzi. Zażyczyła sobie ona właśnie tego typu buty. Zaprojektował je dla niej królewski szewc, czyli Joseph Sparkes-Hall. Mógł on wykonać sztyblety dzięki wynalazkowi Charlesa Goodyeara, ponieważ ten opracował metodę wulkanizacji kauczuku, co umożliwiło korzystanie z butów wyposażonych w gumową podeszwę. Królowa Wiktoria bardzo doceniła twór Josepha, podobno nawet nie rozstawała się z ulubionym obuwiem. Nic dziwnego, sztyblety to bardzo wygodne i funkcjonalne buty – przede wszystkim nie trzeba ich sznurować, co zdecydowanie wpływa na łatwość w zakładaniu oraz zdejmowaniu.

Sztyblety - nowość w Slippers Family

A jeśli już mowa o łatwości w zakładaniu oraz zdejmowaniu butów, jest to na pewno duży plus w obuwiu dziecięcym. W Slippers Family staramy się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom. W związku z tym, stworzyliśmy kolejne buciki dla dzieci! Już niedługo w naszej ofercie pojawią się właśnie one – sztyblety dla dzieci. Stylowe, wygodne, o różnych wzorach, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! A co najważniejsze, nie musisz być królową, czy królem, aby je założyć, ale z pewnością możesz tak się poczuć przemierzając w nich kolejne kilometry.