Wczytuję dane...

Jak dbać o stopy jesienią? Jakie buty na jesień dla dziecka?

Jak dbać o stopy jesienią? Jakie buty na jesień dla dziecka?


Stopy to fundament ciała – często niedoceniany. Gdy nie dbamy o stopy prawidłowo, ucierpi na tym cała sylwetka. Szczególnie istotnym jest prawidłowy rozwój stóp i ich pielęgnacja u dzieci, ponieważ znajdują się one wtedy w kluczowym dla rozwoju stóp okresie. Wszelkie błędy podczas pielęgnacji stóp jak i korzystania z obuwia odkryjemy u naszych dzieci dopiero za kilka lat. O stopy powinniśmy dbać cały rok, ale jesień i zima to momenty, w których zapominamy o podstawowych zasadach prawidłowej pielęgnacji stóp. Nam, dorosłym zdarzają się wtedy nieprzyjemne zgrubienia skóry, a u dzieci często zaczynają się także problemy z nadmierną potliwością, problemy z paznokciami. Jak zadbać o stopy jesienią? Jakie buty dziecięce na jesień są najlepsze? Na co zwracać uwagę przy kupowaniu butów dla dziecka na jesień? Zapraszamy do lektury.Gdy temperatura spada, decydujemy się na coraz grubsze buty i skarpety, chcąc chronić stopy przed wychłodzeniem. Należy jednak zwracać uwagę na materiały, z których wykonane jest obuwie a także skarpetki. Nieprawidłowa temperatura w bucie powoduje nadmierne pocenie, a brak cyrkulacji powietrza pomaga bakteriom w namnażaniu się, co skutkuje nie tylko nieprzyjemnym zapachem stóp, ale i ryzykiem poważnych chorób skóry – zarówno u dzieci, jak i dla dorosłych.Jakie skarpetki są najlepsze?

Nadal wiele ludzi daje się zwieść sztuce marketingu i napisom: 100% bawełna. Otóż, jak pisaliśmy w poprzednim >BLOGU< takie skarpetki nie istnieją, bo po prostu musiałyby być noszone z podwiązkami. Ich elastyczność byłaby zerowa. Tak więc dobre jakościowo skarpetki i rajstopy nie muszą (i nie mogą) być wykonane w 100% z bawełny, a co za tym idzie – nie każda domieszka w skarpetkach jest zła.
Jakie buty na jesień?

Nie oszukujmy się – większość butów na rynku nie jest wykonana w 100% ze skóry naturalnej. Co więcej, buty nie muszą być skórzane, żeby były przewiewne. Ciężko jest jednak mówić o przewiewności w butach, które mają za zadanie ogrzać nasze stopy i uchronić je przed wszechobecną wilgocią. W tej sytuacji, aby zapobiec nadmiernej potliwości, należy zadbać o prawidłowe skarpetki – bo to one mają bezpośredni kontakt ze skórą, to one w przypadku nieprawidłowego składu blokują naszej skórze „oddychanie” powietrzem, które w jakiejś mierze znajduje się w przestrzeniach buta. Kolejnym krokiem jest używanie preparatów które redukują nad aktywność gruczołów potowych, często przy okazji posiadając różnego rodzaju naturalne wyciągi o właściwościach antybakteryjnych, nadające stopom przyjemny zapach.


Dlaczego śmierdzą mi się stopy?

Prócz najczęstszego winowajcy – skarpetek, które powodują potliwość a ta z kolei pomaga w namnażaniu bakterii, kolejnym jest nieprawidłowa pielęgnacja stóp – niedostatecznie często usuwany zrogowaciały naskórek. A ten, jako bariera ochronna, jest produkowany z dużą intensywnością w sytuacji, w której chodzimy w butach jesiennych, a nasze stopy są narażone na częste zmiany temperatury. Zrogowaciały naskórek w połączeniu z wilgocią to prosta droga do nieprzyjemnego zapachu stóp.

Jak usuwać nadmiar naskórka?

Regularny peeling stóp i nawilżanie ich to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na zdrowe i piękne stopy. Pamiętajmy o nawilżaniu, bo jego brak to kolejny sygnał dla stóp, że należy je zabezpieczyć – a więc naskórka będzie przybywać. Zapomnijmy o usuwaniu naskórka ostrymi narzędziami, przyniesie to efekt odwrotny od zamierzonego, a może się skończyć poważną raną i zakażeniem. Jakie buty na jesień dla dziecka?

Wydawałoby się, że buty na jesień dla dziecka nie są istotne, skoro w tym okresie spędzamy na dworze mało czasu, z uwagi na częste deszcze. Skupiamy się wtedy mocniej na zdrowych kapciach dla dzieci do domu, szkoły, przedszkola – tam dziecko spędza 80% czasu. Jednak zwróćmy uwagę, że z tego samego powodu dziecko ma mniej możliwości do chodzenia boso, co jest zbawienne dla rozwoju jego stóp i całej sylwetki. Dlatego najważniejszą rzeczą w butach na jesień dla dziecka jest elastyczna podeszwa, która pozwoli stopom na swobodną pracę, oraz szerokie i wysokie noski, które pozwolą stopom na prawidłowy, wachlarzowy rozstaw.Pamiętajmy, że podczas jesieni i zimy łatwo o kontuzję – najpierw czekają nas śliskie, mokre liście, a potem oczywiście śnieg i lód. Konieczny jest więc usztywniany zapiętek, który w sytuacji poślizgnięcia, stabilizuje nasze stopy w prawidłowej pozycji, minimalizując ryzyko poważnego zwichnięcia kostki. Takie są właśnie trzewiki – buty dziecięce jesienne, tworzone w Polsce, z miłości do dzieci. Co wyróżnia trzewiki Slippers Family? Prócz wspomnianych cech, czyli elastycznej, antypoślizgowej podeszwy, szerokich nosków, mają też inne elementy, dbające o prawidłowy rozwój stóp dziecka. Elementy te są zalecane przez lekarzy specjalistów z zakresu ortopedii i podologii, a nasze produkty przed wprowadzeniem na rynek są badane przez lekarzy specjalistów, dzięki czemu posiadają certyfikaty obuwia medycznego.Podeszwa w trzewikach Slippers Family ma obcas Thomasa, w kształcie klina, który odciąża wewnętrzną stronę stóp, zapobiegając ich koślawieniu do wewnątrz. Łatwe zapięcie na rzep pomaga dziecku w samodzielnym ubieraniu. Każdy rodzic, który choć raz czekał na dziecko pół godziny w przedszkolu, w kurtce, czekając aż dziecko się ubierze, doceni każde kilka sekund przyśpieszenia tego procesu! :-) Konstrukcja buta pozwala na samodzielne założenie butów od pierwszych kroków – nasze trzewiki dostępne są już od rozmiaru 19, z wkładką 12.3 cm. W ofercie posiadamy 2 wersje trzewików, w zależności od temperatur ze środkiem skórzanym lub z ociepleniem kożuszkiem.

Zobacz kolekcję jesienną butów od Slippers Family: KLIKNIJ TUTAJ