Wczytuję dane...

Tanie buty dla dziecka

Tanie buty dla dziecka

Jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz w internecie.
Krótkie zdanie, a tak mocny przekaz. Mocny, bo stoi za nim sytuacja ekonomiczna wielu polskich rodziców.

Niestety wybór obuwia, czy też odzieży podyktowany ceną, często niesie za sobą duże zagrożenie dla zdrowia.
W przypadku dzieci sytuacja jest tym groźniejsza, że ich organizm bardzo szybko reaguje na toksyczne substancje, czy jak w przypadku butów na konstrukcję, która prowadzi do nieprawidłowości w rozwoju aparatu ruchu, a to cena najwyższa!
Toksyczne buty

Naukowcy, którzy przeprowadzili badania chemiczne obuwia produkowanego między innymi w Chinach alarmują, że toksyczne związki znajdują się w co trzeciej parze!

W butach poddanych badaniom stwierdzili wielokrotnie wyższą niż dopuszczalna zawartość niklu, ftalanów oraz rakotwórczego chromu VI, używanego podczas nielegalnego garbowaniu skór. Do garbowania skór używa się powszechnie związków chromu, które mogą być substancjami szkodliwymi i należy się z nimi obchodzić z dużą ostrożnością. Ich działanie toksyczne może mieć zły wpływ na zdrowie zarówno pracowników garbarni, jak i osoby noszące buty.
Wykryli także niedozwolone stężenie formaldehydu w kleju, jakie stosują producenci z Chin, Brazylii czy Indii.

Te buty nigdy nie powinny trafić do sprzedaży! Większość z nich nie ma żadnych oznaczeń producenta, są praktycznie niewiadomego pochodzenia!

Buty dla dzieci Slippers Family

Myśląc o wszystkich zagrożeniach czyhających na nas i na nasze dzieci, nie sposób było zamknąć na nie oczy, kiedy pojawiła się myśl o stworzeniu buta idealnego i marki, dla której zdrowie dziecka jest priorytetem.

Dlatego tak dużą uwagę poświęcamy wyborowi dostawców materiałów, z jakich wykonane są nasze buty, procesowi produkcji oraz przemyślanej konstrukcji.
Stawiamy na uniwersalność i ponadczasowość. Kapcie i tenisówki Slippers Family można nosić przez okrągły rok, w przedszkolu, w domu i na dworze. To wielozadaniowcy! Paleta barw koncentruje się w większości na unisex’owych odcieniach, kolekcje nie zmieniają się z każdym sezonem.

Buty dla dziewczynki na wiosenny spacer, mogą być butami dla chłopca do przedszkola. Oczywiście opinie i potrzeby naszych klientów są dla nas bardzo ważne, dlatego w ofercie znajdziecie też modele bucików tylko dla dziewczynek lub tylko dla chłopców.Jednak wszystkie nasze produkty zawsze będą łączyć wspólne cechy buta profilaktycznego, uniwersalnego, wysokiej jakości i produkowanego w zgodzie z najwyższymi standardami.

Wszystkie nasze buty dziecięce posiadają certyfikat OEKO-TEX to dobrowolny system certyfikowania, którego standardy są szersze niż prawodawstwo UE. Gdy produkt jest oznaczony etykietą OEKO-TEX Standard 100, cały produkt jest testowany pod kątem problematycznych składników chemicznych-w tym elementów, które nie są wykonane z materiału tekstylnego.
Co czyni cenę? Czy tanio znaczy lepiej?

Nasza polityka dotycząca ceny produktu, jest równie przemyślana i racjonalna, jak sama idea marki, na tle konkurencyjnych brandów, oferujących podobną jakość za obuwie przyjazne zdrowiu dzieci, robione ręcznie w 100% w Polsce, nie jest ceną sztucznie wyśrubowaną, a dyktowaną kosztami produkcji buta bezpiecznego i zdrowego dla dziecka.

I choć zdajemy sobie sprawę, że tytułowa fraza, często jest koniecznością, warto zastanowić się, czy na koniec naszym dzieciom nie wystawimy dużo wyższego rachunku…