Wczytuję dane...

Wiosenne porządki-zaglądamy do szafy dziecka

Szafa, chyba najbardziej tajemniczy mebel w domu! Mały człowiek, który właśnie odkrył uroki stawiania pierwszych kroków i sprawczości, jaka za tym idzie, gibiąc się jeszcze na nóżkach, z ogromnym entuzjazmem otworzy jej ogromne drzwi. Dla niego to drzwi do zaczarowanego świata, bo przecież wchodząc do środka, można przenieść się do magicznej krainy, być każdym, kim się tylko zapragnie…

W tym celu trzeba umiejętnie dobrać garderobę, a ta przecież leży na wyciągnięcie małej dłoni…

Pach! Pach! Pach! Teraz tylko założyć i super moce przybywajcie!

O super bałaganie nie będziemy się rozpisywać, bo to pewnie każda mama i każdy tata znają doskonale, są to sprawy tak przyziemne, że szkoda na nie cennych liter tekstu…


W wygodnych kapciach Slippers Family - panujemy nad bałaganem ;-)


No dobrze, zejdziemy na ziemię. Twardo-bo w wygodnych kapciach Slippers Family, staniemy na ziemi i przyjmiemy wyzwanie.


Mamy dla Was tipy, jak zapanować nad bałaganem w szafie i znacznie poszerzyć do tej pory elementarną wiedzę ojców na temat nazewnictwa poszczególnych części dziecięcej garderoby.

Podaruj drugie życie ubrankom i bucikom - pozbywamy się niepotrzebnych rzeczy

Nadchodząca wiosna jest idealnym czasem na tak strategiczne ruchy w domowej organizacji. Nie tylko pozwoli na utrzymanie porządku, ale i na ofiarowanie drugiego życia ubrankom i bucikom, z których nasz maluch już wyrósł.

W czasach kiedy wręcz zalewa nas tania odzież i obuwie z azjatyckich rynków, warto jest rozważyć zakup rzeczy, które produkowane są ręcznie w naszym kraju, w niewielkich fabrykach lub wręcz w maleńkich manufakturach, w które wkładane jest serce, pasja i doświadczenie, gdzie nie liczy się ilość, a jakość.


Ktoś powie, że dzieci szybko wyrastają, że to nie ma sensu. My odpowiemy, że ma, bo buty dla dziecka robione ręcznie, z dbałością o każdy szczegół, przemyślane, mogą posłużyć naszemu dziecku i zostać przekazane dalej innemu maluchowi, którego rodziców nie stać na zakup nowych, podobnie zresztą wygląda sprawa ubranek. Dobrze wiemy, że często są one praktycznie nowe.

Oczywiście możemy je także sprzedać, rynek „drugiej ręki” przeżywa swój rozkwit. W internecie jest tysiące grup dla mam, na których transakcja, goni transakcje.


Uzyskane w ten sposób pieniądze, możemy przeznaczyć na zakup nowych kapci dla dziecka, zabawek, prezentów, czy ubranek, lub na dużą porcję pysznych lodów podczas niedzielnego wiosennego spaceru.


Wracając jednak do sedna... Jak okiełznać dziecięcą garderobę i sprawić by nasz partner stał się ninja w wyszukiwaniu potrzebnych ubranek, po tym, jak już pozbędziemy się tych niepotrzebnych.


Geniusz leży w prostocie - tagujemy 
źródło: tidbits-cam
Sposób jest równie prosty, co genialny. Etykiety!


Wystarczy przygotować kilka naklejek, świetnie sprawdzą się dostępne w necie proste programy graficzne i nakleić je na półkach, pudełkach, organizerach, czy wieszakach.


Nazwa rzeczy, a obok prosty rysunek-idealna wskazówka dla każdego taty, już nigdy nie będzie stał przed szafą, jak przed telewizorem, wpatrując się w nią i próbując odgadnąć, czym i gdzie są pajacyki i jaka jest różnica między nimi a body.


Miejsce na wszystko - układamy 


Na dole szafy warto ustawić buciki, kapcie, sandałki, jednym słowem całą kolekcję obuwia dla dziecka, to znacznie ułatwi dobór odpowiedniego buta do wybranej stylizacji-ale to już wiedza dla zaawansowanych.Szukaj pomocy - pytamy eksperta bucików dla dzieci Slippers Family


Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapytaj eksperta Slippers Family, odpowiemy na wszystkie pytania, bo temat bucików dla dzieci jest nam bliski jak żaden inny. Jesteśmy dla Was na Instagramie i Facebook’u, wystarczy napisać, o butach wiemy wszystko!


Miłych porządków! Nie zapominajcie jednak o magicznych i tajemniczych aspektach domowych szaf ;-)