Wczytuję dane...

Jakie buty dla dziecka na jesień?

Jakie buty dla dziecka na jesień?

Wybór butów jesiennych i zimowych dla dziecka nie należy do łatwych - buty wybrać znacznie trudniej niż odzież wierzchnią. O ile w przypadku ubrań możemy ubrać się na przysłowiową cebulkę, lub wziąć ze sobą parasolkę w sytuacji gdy pada a wybraliśmy kurtkę bez kaptura, to w przypadku butów, muszą one zdać egzamin w różnych temperaturach. Buty dla dzieci na sezon jesienno-zimowy muszą grzać stópki, gdy temperatura spadnie, a także być na tyle przewiewne, by nie powodować nadmiernej potliwości stóp, gdy zaświeci słońce. Na co więc zwracać uwagę kupując buty dla dziewczynki i chłopca na jesień? Wybrać dziecięce botki, kozaki, śniegowce? Czy wystarczy tylko jedna para? Czy na pierwszym miejscu postawić wagę obuwia, czy materiały z jakich zostały wykonane? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule. 

Buty dla dzieci na jesień - wygodne użytkowanie i zakładanie 

Najważniejszym aspektem każdego obuwia jest jego wygoda. Stopy to fundament całego ciała, jeśli nie zadbamy o odpowiednie buty dla Malucha, w starszym wieku zaniedbania mogą rzutować na całą sylwetkę. Czy wiecie, że w stopie znajduje sie 1/4 wszystkich kości ciała? Stopa to bardzo skomplikowany mechanizm -jedna stopa, łącznie z kostką składa się z 26 kości, 33 stawów oraz ponad 100 mięśni. Średnio w ciągu całego życia uderzamy stopą o podłoże około 10 milionów razy! Stopy dzieci są niezwykle delikatne i podatne na wszelkiego rodzaju deformacje. A należy wiedzieć, że podczas biegu siła nacisku naszych stóp jest średnio 4 razy większa niż masa naszego ciała. W ciągu całego życia możemy przejść odległość odpowiadającą czterem obwodom kuli ziemskiej. Zwykły krok  - aby go wykonać, potrzebna jest praca 200 mięśni i aż 300, by utrzymać pozycję stojącą.  „Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki” - powiedział kiedyś Leonardo da Vinci. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jakimi cechami powinny odznaczać się wygodne, czyli zdrowe obuwie dziecięce. Podstawową kwestią jest danie małym stopom maksymalnej przestrzeni na swobodny ruch. Zacznijmy zatem od podstaw, czyli podeszwy.

Jaka powinna być podeszwa w obuwiu dla dzieci na jesień?

PO PIERWSZE - ELASTYCZNOŚĆ!

Podeszwa w obuwiu dziecięcym powinna być możliwie najmocniej elastyczna. Odpowiednia podeszwa to taka, która wraz z ruchem stopy zgina się w jej 2/3 długości, czyli anatomicznie tam, gdzie stopa. Zbyt twarda podeszwa wymusza na stopach nienaturalne przeciążenia, które rzutują następnie na 

nieprawidłowe napięcie mięśni całego ciała. To dlatego lekarze specjaliści odradzają rodzicom kupowanie japonek na lato dla dzieci, które zmuszają dziecko do podkurczania palców podczas każdego kroku. Dziecko intuicyjnie podkurcza palce, by podczas chodzenia nie zgubić obuwia. W przypadku obuwia dziecięcego świetnym rozwiązaniem jest podeszwa butów dziecięcych z kauczuku. To elastyczny, lekki i antypoślizgowy materiał, który dodatkowo jest mocno odporny na ścieranie. Najczęściej materiał ten stosowany jest w dziecięcym obuwiu szkolnym, ponieważ jak żaden inny nie chroni lepiej Malucha przed poślizgnięciem się podczas zabawy.

PO DRUGIE - ODPOWIEDNIA DŁUGOŚĆ WKŁADKI W BUCIE!

W kwestii podeszwy, należy także pamiętać o jej odpowiedniej długości, a dokładnie o długości wkładki wewnętrznej buta. Wybierając buciki dla dziecka należy pamiętać, by wkładka była od buta dłuższa o około pół - do jednego centymetra. Jest to niezbędny luz między dużym palcem a czubkiem buta, który gwarantuje, że podczas chodzenia palec nie będzie uderzał o koniec bucika, co może nie tylko być bolesne i powodować urazy, ale także i wypchnięcie materiału w obuwiu, lub zmuszać dziecko do nienaturalnego podkurczania palców. Dziecko stawiając kroki porusza nieznacznie stopami w przód i w tył. Luz pozwala więc na swobodne przemieszczanie się stopy na tyle, ile to konieczne. Podczas wybierania odpowiedniego rozmiaru obuwia jesiennego dla dzieci należy pamiętać, że często zamontowane w obuwiu ocieplenie może nieznacznie zmniejszać realne miejsce w bucie. Dla przykładu but o podanej długości wkładki 15 cm może w rzeczywistości mieć miejsca na 14,5 cm (przynajmniej na początku, dopóki ocieplenie nie wygniecie się podczas użytkowania, a cały but nie rozchodzi się podczas użytkowania). Kupując dziecięce trzewiki jesienne należy także wziąć pod uwagę, że z dużym prawdopodobieństwem dziecko będzie używać jesiennych trzewików także na początku zimy. Wtedy jednak temperatura drastycznie spada, a dziecko musi założyć grubsze skarpetki, aby dotychczasowy bucik sprostał wymaganiom pogody. Dlatego osobiście sugerujemy wybieranie butów jesiennych większych o ok. 1 cm do nawet 1,5 cm od stopy, aby stopa mogła swobodnie się poruszać, zmieściło się w bucie ocieplenie oraz ewentualnie grubsza skarpetka. 

JAK DOBRZE DOBRAĆ ROZMIAR?

Wiemy, że zmierzenie małemu dziecku stopy nie jest łatwym zadaniem, ale bez tego nie dobierzemy odpowiedniego rozmiaru. Nie należy sugerować się, że np nasz smyk w innej firmie nosi rozmiar 24 i taki wybierać u innego producenta, gdyż każdy producent ma inną rozmiarówkę i pod pojęciem rozmiaru 25 może kryć się zupełnie inna długość wkładki butów dla dziecka. Dlatego jeśli nie uda się zmierzyć stopy, warto chociaż zmierzyć wkładkę butów które dziecko nosi i postarać się dobrać podobną u innego producenta. A jak dobrze zmierzyć dziecku stopę? To proste - po pierwsze, stopy mierz wieczorem, gdy stopa może być nieco opuchnięta. Pamiętaj by zmierzyć obie stopy, nie są idealnie symetryczne i mogą nawet znacznie różnić się długością. Rozmiat buta wybieraj opierając się na długości dłuższej stopy. A poniżej instrukcja:Jaki model butów dla dziecka na jesień wybrać? 

WYSOKIE CZY NISKIE? 

Na rynku znajdziemy wiele modeli obuwia dziecięcego dedykowanego na sezon jesienno - zimowy. Jednak mimo ich kuszącego wyglądu, który nęci nie tylko nas ale także nasze pociechy w galeriach handlowych, należy pamiętać, że buty mają przede wszystkim dbać o prawidłowy rozwój stóp i gwarantować im wygodę. Najlepszą opcją obuwia jesiennego dla dzieci są trzewiki i botki, buty które posiadają nieco wyższy zapiętek. Po pierwsze, chronią przed chłodem i wilgocią nie tylko stopy, ale także kostki. Znana nam wszystkim jest obecnie moda na podwinięte nogawki spodni, które odsłaniają kostki. Jest to ciekawy trend, ale nie polecamy go praktykować jesienią i zimą - temperatury są zbyt niskie i powodować mogą przeziębienie. Wszechobecne wszędzie błoto także może łatwo zabrudzić nam nogi i nogawki spodni. Warto więc wybrać buty, w które można będzie wetknąć nogawki spodni i uchronić je przed zabrudzeniem. 

STABILIZACJA

Odpowiednia stabilizacja w butach to kwestia kluczowa dla prawidłowego rozwoju stóp. Niewielkie usztywnienie zapiętka polecane jest w każdych butach. Dzięki temu but minimalizuje ryzyko zwichnięcia nogi, gdy nieuważnie postawimy krok, wymusza odpowiednią postawę ciała i sposób stawiania kroków. Kojarzymy wszyscy modę na obuwiu w typie EMU - podkreślamy W TYPIE... ;-) Które nie posiadało żadnego usztywnienia zapiętka, podeszwa wykonana była ze słabej jakości pianki. Efekt? Jeśli ktoś miał jakiekolwiek, minimalne nawet skłonności do koślawości czy szpotawości stóp, but automatycznie przechwytuje nieprawidłowości dopasowując się do nich. Buty ścierają się nadmiernie po wewnętrznej stronie, buty kierują się do środka zmuszając stopy do coraz to bardziej nieprawidłowego ustawienia. Dlatego ważnym jest, aby sprawdzić przed zakupem, czy zapiętek jest odpowiedniej wysokości oraz czy nie zbyt łatwo poddaje się wygięciu do wewnątrz i zewnątrz podczas jego naginania. 

PROFILAKTYKA - BO LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ, NIŻ LECZYĆ!

Wiele osób myli słowo profilaktyczne z ortopedycznymi. Słowo obuwie profilaktyczne kojarzy nam się z ortopedycznym , topornym często obuwiem stosowanym u dzieci z wadami stóp. Nic bardziej mylnego. Obuwie profilaktyczne dla dzieci to buty, które mają za zadanie dbać o prawidłowy rozwój stóp i zapobiegać powstawaniu wad. Polecane są każdemu dziecku, nie tylko temu, u którego stwierdzono początki nieprawidłowości. Jakie elementy posiadają buty profilaktyczne dla dzieci? Buty takie muszą posiadać odpowiednio sztywny zapiętek, by zapobiegać nienaturalnemu koślawieniu stóp. Elementem przydatnym w takim obuwiu jest obcas Thomasa, czyli obcas w specyficznym kształcie klina. Z uwagi, iż dzieci zazwyczaj mają tendencję do koślawienia stóp do środka, w butach takich najczęściej jest stosowany obcas supinujący - czyli odciążający wewnętrzną stronę stóp. Działa on także wspomagająco w przypadku płaskostopia. W kwestii płaskostopia ważna jest także wkładka, delikatnie, anatomicznie profilowana, z niewielkim wybrzuszeniem po wewnętrznej stronie, które zmusza stopy do odpowiedniej pracy. Płaskostopiem jest bowiem zbyt niski łuk stopy. Najczęstszym rodzajem płaskostopia jest płaskostopie podłużne, gdzie po odciśnięciu mokrej stopy na papierze widać, że środkowa część stopy praktycznie cała odbija się na kartce, tymczasem w prawidłowej sytuacji ślad powinien być w środkowej części dużo cieńszy. Ta zasada nie dotyczy jednak dzieci do ok.3-4 roku życia, u których płaskostopie jest naturalne i fizjologiczne. Stopę pokrywa poduszeczka z tłuszczu, przez co ślad może wskazywać na brak łuku, tymczasem łuk jest, tylko przykryty tkanką tłuszczową. Dopiero po 5 roku życia można mówić o płaskostopiu wczesnodziecięcym.

NOSKI W BUTACH DLA DZIECI - CZY MOGĄ BYĆ WĄSKIE? 

Stopa podczas rozwoju powinna mieć zapewnioną swobodę ruchów. Ważną rolę gra tutaj nosek obuwia, który powinien być na tyle wysoki i szeroki, by dziecko mogło mieć swobodnie, wachlarzowo rozłożone palce. Dzięki temu zapobiegamy odparzeniom oraz kontuzjom. Zbyt wąskie noski mogą powodować nawet haluksy, powszechne zjawisko wśród kobiet spędzających wiele czasu w obuwiu z czubkami w szpic, na przykład w szpilkach. Noski muszą być wysokie, ponieważ podczas chodzenia poruszamy palcami, podkurczamy je - zbyt niski nosek może dotykać kostek palców i powodować odciski.

BUTY DLA DZIECI NA JESIEŃ - SZNUROWANE, CZY ZAPINANE?

W przypadku większych dzieci można z powodzeniem stosować obuwie jesienne sznurowane, ale dla mniejszych dzieci sugerujemy wybieranie modeli które zapinane są na rzep. Prawidłowo skonstruowane rzepy pozwolą dobrze dopasować buta do stopy jak sznurówki, a są znacznie łatwiejsze i szybsze w użytkowaniu. Mniejsze dzieci, jeśli źle zasznurują buty narażają się także na ryzyko potknięcia o sznurówki i upadku. W przypadku większych dzieci rzepy też sprawdzają się znakomicie - nie ma możliwości, by przez nieuwagę rzep odpiął się i trafił w błoto, tak jak w przypadku sznurówek. 

PRZEWIEWNE BUTY JESIENNE DLA DZIECI

Niezwykle istotną kwestią jest odpowiednia cyrkulacja w butach dla dzieci. Nie tylko dlatego, że stopy dzieci pocą się znacznie mocniej, tym bardziej, że Maluchy większość czasu spędzają w biegu i podczas zabawy. W okresie jesienno-zimowym, jesteśmy narażeni na częste zmiany temperatury. Rano bardzo zimno, popołudniem temperatura wzrasta nawet o kilkanaście stopni. Do tego podróże komunikacją miejską - w takich warunkach, jeśli but nie przepuszcza powietrza, nie reguluje odpowiednio temperatury w bucie co może się skończyć nadmierną potliwością, odparzeniami i nieprzyjemnym zapachem. Odpowiedni materiał w butach dla dzieci na jesień to taki, który odpowiednio odprowadza na zewnątrz nadmiar ciepła i wilgoci. Ważne jest więc, by but wykonany był ze skóry naturalnej, tak samo jak jego środek, ewentualnie posiadał specjalne, syntetyczne wkładki antybakteryjne.

WODOODPORNE BUTY DLA DZIECI

W czasie jesiennym częste opady są na porządku dziennym, dlatego należy wybrać obuwie, które w razie takiej sytuacji ochroni stopy przed wilgocią. Odpowiednim obuwiem jest obuwie skórzane, które w przypadku styczności z wodą nie przemoknie tak łatwo jak obuwie materiałowe. Na ulewne dni polecamy jednak kalosze, ponieważ nic tak jak kalosze nie ochroni  nas przed zmoknięciem stóp. Kalosze Slippers Family to polskie kalosze dziecięce wykonane z nowoczesnego, ultralekkiego tworzywa Eva, dzięki czemu kalosze dla dzieci ważą jedynie 224 gramy. Są dosłownie ultralekkie, dzięki czemu dziecko praktycznie nie czuje, że ma coś na nóżkach. Odpowiednio szeroka cholewka oraz poręczne uchwyty ułatwiają samodzielne założenie butów nawet przez najmłodszych użytkowników. Buciki można kupić także w zestawie z filcowymi ocieplaczami na chłodniejsze dni. 

TRZEWIKI CZY ŚNIEGOWCE?

Na co dzień sprawdzą się lekkie, elastyczne i wygodne trzewiki, ale przychodzą dni, w których najlepsze, skórzane obuwie może nie sprostać dużej ilości śniegu - nie tylko ze względu na niską temperaturę nie będzie w stanie ogrzać stóp, ale także istnieje ryzyko przemoczenia obuwia, jeśli jest ono non stop zanurzone w dużej warstwie śniegu. Na takie dni warto zaopatrzyć się w typowe śniegowce dla dzieci - buty dziecięce idealne na mroźne dni, które są nie tylko ciepłe ale i przede wszystkim nieprzemakalne. W ofercie Slippers Family znajdziemy więc śniegowce z materiału EVA, równie leciutkie co wcześniej wspomniane kalosze. Dobrze ocieplana cholewka chroni przed chłodem, środek obuwia wyłożony miękkim barankiem zapobiegnie przechłodzeniu stóp, a poręczne ściągacze sprawią, że śnieg nie dostanie się w cholewkę nawet podczas najdzikszych zabaw w śniegu. Ważną kwestią są także dobrze widoczne odblaski, które przydadzą się podczas jesiennych i zimowych wieczorów, gdy spacerujemy z dzieckiem blisko ulicy - kierowcy zauważą nas z daleka, nawet podczas śnieżnej wichury czy mgły. 

GDZIE KUPIĆ BUTY DLA DZIECKA? CZY WARTO PRZEZ INTERNET?

Buty to produkt, który bezwzględnie należy przymierzyć by zdecydować, czy nam odpowiada. Ale przecież sklepy internetowe dają nam taką możliwość. Nie wszystkie dzieci lubią zakupy. Zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że większość za nimi nie przepada. Chodzenie po sklepach nie umywa się przecież do podwórkowych szaleństw czy gier z rówieśnikami. Może tym razem, zamiast spędzać czas galerii handlowej zabierzesz swoją pociechę np. do zoo? Zakupy nie przepadną, zrobicie je wieczorem i zajmie Wam to najwyżej kilkanaście minut. Niemożliwe? A jednak! Wystarczy wejść na stronę naszego sklepu, znaleźć odpowiednie obuwie, wybrać rozmiar i zamówić. Gdy tylko potwierdzisz zamówienie, my niezwłocznie je wyślemy do Ciebie w ciągu 24h.Jeżeli wybierzesz zły rozmiar (a rzadko to się zdarza naszym klientom, tabela rozmiarów i instrukcja znajduje się na każdej karcie produktu) to możesz za darmo je wymienić. 

WYGODA CZY WYGLĄD?

Można połączyć obie te cechy. Buty dla dzieci na jesień, jak na każdą porę roku mogą być ładne a jednocześnie zdrowe i wygodne. Trzewiki Slippers Family to ręcznie tworzone obuwie dziecięce, które łączy w sobie oryginalny design, wygodę i zdrowie dla małych stóp. W ofercie znajdziecie trzewiki w wersji ocieplanej jak i bez, a także jesienne półbuty, idealne do eleganckich stylizacji. Buciki znajdziecie w wielu wersjach kolorystycznych, dla każdego znajdzie się coś interesującego - trzewiki gładkie, w stonowanych barwach, ale także w ciekawe nadruki - np. myszki Mickey, czy też zdobione błyszczącymi, złotymi i srebrnymi materiałami na cholewce - idealna opcja dla małych dam, które lubią błyszczeć...

Na wymianę oraz zwrot dajemy aż 90 dni. Buty można zamówić z opcją dostawy także w Weekend - kurierem DPD do domu, lub z opcją odbioru paczki w weekend w paczkomacie. Standardowa dostawa jest darmowa dla zamówień powyżej 150 zł. 

CO WYRÓŻNIA TRZEWIKI NA JESIEŃ SLIPPERS FAMILY?

BUTY NA JESIEŃ SLIPPERSFAMILY to obuwie dziecięce tworzone w Polsce, ręcznie, przez mistrzów szewskich z wieloletnim doświadczeniem, w polskich górach. Każdą parę można śmiało nazwać małym rękodziełem - aby but powstał, musi przejść przez ręce kilkunastu osób. Buty nie są tworzone przez maszyny, a ludzi - to wymierające już zjawisko. Buty tworzone są od początku do końca w Polsce, części składowe także pochodzą od polskich producentów. Kupując polski produkt, wspierasz więc polskich przedsiębiorców. Buty dla dzieci Slippers Family to obuwie profilaktyczne dla dzieci w każdym wieku. Przebadane zostało przez lekarzy specjalistów i otrzymało certyfikat obuwia medycznego. Jaka jest misja firmy Slippers Family? Nasze motto to: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Nadal zbyt mało rodziców świadomie kupuje obuwie zdrowe dla pociech swoich dzieci. Naszym marzeniem było stworzenie obuwia, które oprócz walorów zdrowotnych, podbije małe serca naszych klientów oryginalnym designem. Zapotrzebowanie rynku na tego typu produkty było ogromne - dotychczasowe produkty były skuteczne w zakresie profilaktyki wad rozwojowych, brakowało jednak produktów innowacyjnych, łączących skuteczność, z zaspokojeniem potrzeb estetycznych. Obuwie profilaktyczne, które pamiętamy, było po prostu... brzydkie. Wbrew utartemu przekonaniu, że obuwie profilaktyczne ma za zadanie jedynie dbać o zdrowie małych stópek, stworzyliśmy obuwie które łączy walory zdrowotne i estetyczne. Nasza marka powstała z miłości do dzieci.

Wybierając nasz produkt wspierasz rodzimą gospodarkę i ratujesz miejsca pracy. Wspierajmy się nawzajem, my dając Wam najwyższej jakości produkt a Wy wybierając nasza rodzimą, polską wytwórczość. Dziękujemy!