Wczytuję dane...

Jakie buty do szkoły dla pierwszoklasisty?

Jakie buty do szkoły? Gdzie kupić buty szkolne?

Im bliżej rozpoczęcia roku, tym więcej podobnych pytań w wyszukiwarce - butów jest dużo, ciężko się zdecydować...

Lato dobiega końca, warto więc już teraz zastanowić się, jakie buty kupić do szkoły, oraz gdzie kupić buty do szkoły dla dziecka. Kapcie szkolne dla dziecka to bardzo ważny wybór, ponieważ w takim obuwiu dziecięcym nasze pociechy spędzają większość swojego dnia, 7 lub więcej godzin, jeśli wliczyć zajęcia dodatkowe. Stopy są fundamentem całego ciała, a nieprawidłowo dobrane obuwie szkolne może poważnie zaszkodzić prawidłowemu rozwojowi stóp, a co za tym idzie - całej sylwetki. 

Jakie buty na zmianę do szkoły?

Z oczywistych względów, dziecko potrzebuje w szkole butów na zmianę. Nie chodzi tu tylko o względy higieniczne, ale także o komfort użytkowania i bezpieczeństwo naszego dziecka. Jakie buty zmienne do szkoły będą najlepsze? Przyjrzyjmy się najważniejszym cechom, jakie obuwie do szkoły powinno posiadać.

1) Odpowiednia podeszwa w butach do szkoły dla dzieci 

Podeszwa gra bardzo ważną rolę w wyborze obuwia dla dziecka do szkoły, przedszkola, żłobka. Prawidłowa podeszwa powinna być przede wszystkim elastyczna. Buty dla dziecka z elastyczną podeszwą pozwolą stopom Malucha na prawidłowy ruch podeszwy stopy podczas chodzenia. Podeszwa stopy dziecka podczas chodzenia nie powinna być krępowana. W takiej sytuacji but ze zbyt sztywną podeszwą będzie powodować nienaturalny sposób stawiania kroków. Buciki dziecięce powinny w jak najmniejszym stopniu zakłócać naturalny sposób poruszania się stopy. Najlepiej, by podeszwa butów dziecięcych była praktycznie przez nie niewyczuwalna podczas użytkowania. Ważną kwestią w butach do szkoły dla dziecka jest materiał, a dokładnie tworzywo, z jakiego wykonana jest podeszwa.

Dziecko w szkole dużo czasu spędza bawiąc się, biegając, wygłupiając - prawidłowa podeszwa szkolnych kapci powinna być wykonana z materiału antypoślizgowego. Bezpieczeństwo użytkowania bucików szkolnych to wręcz podstawa. Dodatkowym wymogiem, często stawianym przez placówki szkolne jest kolor podeszwy. Panuje obecnie trend na wymaganie butów szkolnych z białą podeszwą, ponieważ w przypadku - co prawda niezwykle efektownych - ale kolorowych podeszw, istnieje możliwość, że podeszwa butów szkolnych będzie brudzić parkiet, a jest to bez wątpienia duży problem, zważywszy na ilość dzieci znajdujących się w placówce. W przypadku brudzącej podeszwy, zostawiającej ślad przy każdym, nawet lekkim hamowaniu podczas biegania, czy mocniejszego potarcia butem o podłoże, obsługa sprzątająca szkoły, przedszkola czy żłobka może zostać doprowadzona do białej gorączki ;-) Należy jednak pamiętać, że nie każda podeszwa o zabarwieniu innym niż biały musi brudzić podłoże. Podeszwa butów zostawia ślady wtedy, gdy jest wykonana z mało wytrzymałego na tarcie, taniego materiału.

Jeżeli więc nasze buty zostawiają rysy przy każdym kroku, oznacza to, że za każdym razem minimalna część materiału z którego zostały wykonane, pozostają na podłodze. A więc but wyciera się przy każdym kroku. To nie tylko niepożądany efekt estetyczny, to także duże niebezpieczeństwo, że podeszwa bardzo szybko ulegnie przetarciu. Jeżeli dziecko ma nawet minimalne wady, podeszwa bardzo szybko dostosuje swój kształt do wady i zamiast hamować ją (np. w przypadku koślawości i opadania stóp do środka) będzie ją pogłębiać. Bo jeżeli taki but w bardzo szybkim tempie ściera się po wewnętrznej stronie, poddając się nieprawidłowemu rozkładowi obciążenia u dziecka z wadami stóp, dziecko z tendencją do koślawienia stóp będzie narażone na jeszcze szybsze pogłębianie się wady - ponieważ buty wymuszają na stopach opadanie do środka, te znowu z jeszcze większym naciskiem sprawiają, że podeszwa po wewnętrznej stronie ulega degradacji i tak w kółko.

Najlepszym tworzywem z którego może być produkowana podeszwa w butach dla dzieci do szkoły jest kauczuk lub mieszanka kauczuku i wysokogatunkowych gum. Te tworzywa nie tylko chronią dziecko przed upadkiem podczas zabawy czy biegania, ale są też naprawdę odporne na ścieranie. Buty z kauczukową podeszwą są antypoślizgowe, odporne na ścieranie ale co najważniejsze, jak już wspomnieliśmy - bardzo elastyczne. Bucik dodatkowo zyskuje na elastyczności w momencie, gdy dziecko zaczyna korzystać z takich szkolnych butów, ponieważ kauczuk pod wpływem ciepła stopy zwiększa swoją elastyczność, pozostając jednak nadal odpornym na ścieranie. Takie kauczukowe podeszwy często mogą być też innego koloru niż biały a nie brudzić podłogi - przykładem może być nasza pierwsza, kultowa seria kapci w zwierzęce printy NATURE FOOT od Slippers Family - były to buciki z różowymi podeszwami w wersji kapci szkolnych dla dziewczynek oraz z zielonymi podeszwami w butach szkolnych dla chłopców i świetnie sprawdzały się w takich warunkach, nie niszcząc parkietu. Obecnie posiadamy w swojej ofercie w większości kapcie przedszkolne Slippers Family z białą podeszwą, ponieważ zdecydowaliśmy się na jej wprowadzenie za Waszymi namowami (mimo sympatii, jaką darzyliście nasze buty, czasami byliście zmuszeni zmienić obuwie na inne z powodu obiekcji, jakie mieli pracownicy placówek przedszkolnych z powodu koloru podeszwy). Mamy także w ofercie buty szkolne na szarej lub beżowej podeszwie - KTÓRE NIE BRUDZĄ! Wykonane są z wysokogatunkowego tworzywa kauczukowego. Jeśli więc jakakolwiek placówka miałaby obawy, że buty mogą brudzić, można po prostu przetestować buciki w ich obecności! ;-) 

2) Zabudowane noski w butach szkolnych dla dzieci

Dzieci podczas zabawy i biegania narażone są na wpadanie na siebie, upadki, poślizgnięcia, czy nadepnięcie niechcący innemu dziecku na stopę. Dlatego nawet w upalne dni, warto wybrać obuwie zakryte z przodu, które ochroni delikatne palce dziecka przed urazami. Wiele rodziców na pierwszym miejscu stawia przewiewność obuwia, ale buty z zakrytymi noskami także mogą być odpowiednio przewiewne, o czym wspomnimy później. Zakryte noski są często wręcz wymogiem w placówkach szkolnych - naszym zdaniem słusznie. Ale w kwestii nosków nie jest ważny jedynie fakt, by były zakryte - jakie więc powinny być przody w butach szkolnych dla dziecka? Szerokie i wysokie. Powinny być na tyle obszerne, by dziecko mogło w nich swobodnie poruszać palcami. Jest to przede wszystkim niezbędne dla prawidłowego rozwoju stóp. Palce dziecka powinny być ułożone w bucie w sposób wachlarzowy. Zbyt wąskie noski w obuwiu szkolnym mogą sprawiać nie tylko dyskomfort, ale powodować poważne deformacje stóp, takie jak bolesne halluksy. Palce zbyt blisko siebie przez kilka godzin dziennie mogą powodować poważne odparzenia, obtarcia, a jeśli but nie jest odpowiednio przewiewny i w bucie stale występuje wilgoć, bardzo łatwo o dodatkowe nadkażenie takich ran - grzybicze lub bakteryjne. 

3) Przewiewne buty szkolne dla dzieci

Przejdźmy teraz do kwestii, którą zazwyczaj sugerują się rodzice - by buty dla dziecka do szkoły były odpowiednio przewiewne, zapewniały odpowiednią cyrkulację powietrza, by stopa dziecka nie pociła się nadmiernie. Zaznaczyliśmy już, że buty wcale nie muszą być odkryte z przodu, by spełniać te wymagania. Podstawową kwestią jest materiał, z jakiego wykonana jest wkładka w bucie. Odpowiednia wkładka w butach zamiennych do szkoły to połowa sukcesu w przypadku potliwości stóp dziecka. Wkładka w dziecięcych butach powinna być najlepiej wykonana ze skóry naturalnej, lub sztucznych materiałów ale takich, które są przeznaczone do stosowania w butach, wykazują właściwości pochłaniające pot czy antygrzybicze. Najgorszym błędem jest kupowanie butów wykonanych ze sztucznych materiałów. Pamiętamy pewnie sami popularne pepegi, tenisówki, kuszące niską ceną, dostępne w każdym sklepie, na każdym bazarze. Nikt z nas nie miał pojęcia, z czego wykonana jest wkładka buta. Sztuczne tworzywo, przyklejony do tego sztuczny materiał klejem niewiadomego pochodzenia. Efekt? Stopa niemiłosiernie się pociła, po ściągnięciu butów czuć było wiadomy, nieprzyjemny zapach, a but był do tego stopnia nieprzewiewny, że ilość potu powodowała odklejanie się materiału wierzchniego od wkładki, materiał przesuwał się pod wpływem chodzenia, tworząc na wkładce dosłownie fale, które potem niejednokrotnie były powodem nieprzyjemnych obtarć i odcisków. Buty do szkoły dla dzieci Slippers Family posiadają skórzana wkładkę oraz skórzany środek, aby w maksymalnym stopniu zapobiegać nadmiernej potliwości, zapewnić stopom dziecka odpowiednią cyrkulację powietrza a także odpowiednie odprowadzanie potu. 

Nie mniej ważny jest materiał wierzchni obuwia. Zapomnijmy absolutnie o butach typu japonki czy Jelly Shoes! To zbrodnia dla delikatnych stópek. Nawet jeśli buty są odkryte, to w miejscach gdzie plastik dotyka stopy (czyli cała podeszwa) występuje nadmierna potliwość stóp. Plastik nie przepuszcza powietrza, więc momentalnie w spoconych miejscach pojawiają się bolesne pęcherze. Śliska stopa ucieka do przodu, więc dziecko może dotykać palcami podłoża, lub nabawić się poważnych obtarć. Buty do szkoły do pierwszej klasy (i nie tylko) powinne być wykonane z przewiewnych materiałów. Patrzmy na składy. Najlepsze to takie, gdzie dużym procentem jest bawełna. Oczywiście domieszki innych materiałów tekstylnych są konieczne (o tym wspominaliśmy pisząc o naszych skarpetkach Slippers Family - spójrz tutaj: ), ale nade wszystko ważne jest, by materiały używane do produkcji bucików dziecięcych były certyfikowane, a my byśmy byli pewni, że skóra naszego dziecka jest w takich butach bezpieczna.

W odróżnieniu od produktów zagranicznych, kupowanych na bazarach, w sieciach marketów na promocjach (najczęściej są to produkty importowane  z Chin) bez metki, bez certyfikatu, niewiadomej produkcji, buty Slippers Family to tworzone w polskiej manufakturze zdrowe obuwie dla dzieci, do którego wytworzenia stosujemy tylko sprawdzone, najwyższej jakości materiały. Wszystkie nasze materiały posiadają certyfikat OEKO TEX 100, który jest świadectwem jakości materiału, bezpośrednio dotykającego ludzkiej skóry. Certyfikat ten oznacza, że materiał został zbadany pod kątem obecności 100 najbardziej zagrażających zdrowiu substancji (m.in. formaldehydów, pestycydów czy substancji, które mogą być przyczyną wywoływania alergii). 

Dodatkowo, nasze obuwie dziecięce posiada certyfikat obuwia medycznego, przyznawany przez polski Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Każdy model obuwia jest wnikliwie badany przez lekarzy specjalistów z dziedziny ortopedii, którzy nadając taki certyfikat stwierdzają, że zarówno budowa obuwia jak i jego wykonanie jest bezpieczne dla dziecka. Nie tylko bezpieczne - obuwie to jest polecane w profilaktyce rozwoju stóp, a więc przeznaczone dla każdego dziecka, w trosce o prawidłowy rozwój jego stóp. Zastosowane elementy profilaktyczne zmuszają stopy do odpowiedniej pracy, minimalizując ryzyko powstawania wad rozwojowych stóp w przyszłości. 

Elementy profilaktyczne stosowane w kapciach dla dzieci to:

- sztywny zapiętek, który ma za zadanie stabilizować stopy w odpowiedniej pozycji, zapobiegać wyginaniu do wewnątrz lub zewnątrz, minimalizuje ryzyko kontuzji np. zwichnięcia kostki,
- profilowana wkładka, tzw. supinująca, czyli z delikatnym wybrzuszeniem po wewnętrznej stronie butów, odciąża wewnętrzną stronę stóp, polecana w przypadku koślawości stóp oraz w leczeniu i profilaktyczne płaskostopia, zmusza stopy do odpowiedniej pracy
- podeszwa z obcasem Thomasa, także supinującym, w kształcie klina, także odciąża wewnętrzną stronę stóp, zapobiega opadaniu stópek do wewnątrz
- szerokie i zakryte noski dbają o bezpieczeństwo i komfort użytkowania bucików, zapoebiegają kontuzjom, pozwalają palcom na prawidłowy rozstaw, niezbędny dla odpowiedniego rozwoju stopy.
- elastyczna, lekka, antypoślizgowa podeszwa z kauczuku pozwala na maksymalną swobodę ruchów stopy, dba o bezpieczeństwo Maluszka podczas zabawy

4) Łatwe zakładanie

Każde dziecko rozwija się inaczej. Opanowanie pewnych czynności jednym sprawia dużych kłopotów, inne opanowują tę sztukę momentalnie. Jest więc spora część pierwszoklasistów, którzy mają problem ze sznurowaniem bucików. Nawet jeżeli potrafią to robić, nie zawsze są w stanie zrobić to w miarę szybko. W efekcie dziecko może czuć się zawstydzone i odrzucone przez grupę, jeśli jako ostatnie wychodzi ze szkolnej szatni, bo tyle czasu zajmuje mu sznurowanie butów. Chętnie wzięłoby udział w zabawie z dziećmi na przerwie po lekcjach WF-u, ale nadal samo walczy z zawiązaniem obuwia. Nie chodzi tu tylko o akceptację dziecka w grupie, chodzi także o bezpieczeństwo Malucha. Należy podkreślić, że w żadnym wypadku nie sugerujemy, by naukę sznurowania odkładać - należy wdrażać ją jak najwcześniej! Jeśli jednak dziecko nie czuje się w tym temacie jeszcze pewnie, warto oszczędzić mu nerwów i wybrać obuwie z łatwiejszym sposobem zapinania, na przykład wybrać buty zapinane na rzep. Nie tylko oszczędzi to czasu podczas ubierania się, sprawi, że dziecko będzie się czuło bardziej pewnie, samodzielnie zakładając obuwie (dziecko może wstydzić się, że przy sznurowaniu obuwia pomaga mu rodzic) ale także taka forma zapięcia jest bezpieczniejsza, jeśli nie jesteśmy pewni, że dziecko sznuruje buty poprawnie i z odpowiednią siłą. Nie trudno wyobrazić sobie, jak łatwo o wypadek, jeśli dziecko zbyt lekko zawiąże sznurówki i ulegną rozwiązaniu podczas biegania.

Buty zapinane na rzep dla pierwszoklasisty pozwalają tak jak sznurówki (ale szybciej) dopasować tęgość obuwia do stopy dziecka. Kapcie do szkoły, przedszkola, żłobka Slippers Family a także tenisówki są zapinane na rzep, dzięki czemu dziecko niezależnie od wieku może samodzielnie założyć buty w kilka chwil, zapięcie takie jest bezpieczne, minimalizuje ryzyko potknięcia się o sznurówki a także pozwala na dopasowanie tęgości buta do stopy dziecka. Jako polski producent obuwia dziecięcego wiemy, jak różnorodne mogą być stopy - pulchne, drobne, szerokie, z wysokim podbiciem - nie łatwo jest stworzyć model obuwia, który będzie dobrze leżał na każdej stopie, dlatego tak ważną kwestią jest możliwość dopasowania buta do stopy zapięciem na rzep. Naszym klientom proponujemy: buty dla dzieci na rzep, buty dla dzieci na gumkę (dla tych, które mają niższe podbicie i łatwiej jest wsunąć stopę) oraz balerinki dla dzieci na rzep. Wybór obuwia do szkoły, przedszkola, żłobka od Slippers Family jest naprawdę ogromny - każdy znajdzie coś dla siebie. Buty dzięki jednakowym podeszwom oraz elementom profilaktycznym o których za chwilę wspomnimy, mogą z powodzeniem być stosowane jako obuwie do szkoły, kapcie do przedszkola, buty do żłobka, lub kapcie do domu. Tenisówki dzięki uniwersalnemu kształtowi, mimo świetnego sprawdzania się jako kapcie, mogą być z powodzeniem używane na zewnątrz. Tak samo baleriny Slippers Family dostępne są w wersji skórzanej - wizytowej, eleganckiej, idealnej na zewnątrz lub jako dopełnienie stylizacji na wyjątkowe okazje, na przykład na Do Was więc należy wybór, gdzie Wasze dziecko rozpocznie przygodę z naszymi bucikami Slippers Family! ;-) 

5) Gdzie kupić buty do szkoły dla dziecka?

Znając już podstawowe wymagania, jakie powinny spełnić buty dla dzieci do szkoły, możemy wstępnie odpuścić sobie połowę butów, która chodziła nam po głowie.  Opadają buty jelly shoes, japonki, niewiadomego pochodzenia tenisówki na bazarach, targowiskach, w promocyjnych koszach w galeriach handlowych, gdzie jedyne co możemy przeczytać, to MADE IN CHINA. Gdzie kupić buty dla pierwszoklasisty? Jeśli nie są elastyczne, przewiewne, nie znamy materiałów z których powstały, warto sobie odpuścić. Osobiście zachęcamy do wyboru polskich butów dla dzieci - mamy możliwość dowiedzieć się, jak i z czego powstają. Należy także pamiętać, że Polska jest krajem, który jeżeli chodzi o produkty dla dzieci ma naprawdę wyostrzone normy jakości, które polscy producenci muszą spełniać. Buty dziecięce Slippers Family to polskie buty dla dzieci, tworzone od początku do końca w Polsce, a co istotne - ręcznie! Buty są ręcznie szyte i montowane. W czasach, w których w większości miejsc ludzi zastąpiły maszyny, wybierając produkty Slippers Family masz pewność, że trzymasz w rękach małe rękodzieło, które zostało stworzone dzięki pracy rąk kilkunastu osób, z największą starannością. 

6) Sklep internetowy z butami dla dzieci

Wielu z Was zapewne zastanawia się, gdzie lepiej kupić buty dla dzieci  - stacjonarnie, po obejrzeniu obuwia, czy przez internet? Nie należy bać się zakupów internetowych butów dla dzieci, wystarczy uprzednio zapoznać się z warunkami dostawy, zwrotu, wymiany, dobrze dobrać rozmiar i przeczytać specyfikację produktu. Sklep internetowy z butami dla dzieci Slippers Family oferuje 14 dni na zwrot - bez konieczności stania w kolejkach, adresowania. Zgłaszasz chęć zwrotu, otrzymujesz kod do nadania paczki, spakowane buty z formularzem zwrotu wrzucasz do skrytki w najbliższym paczkomacie. Zaadresowaniem butów zajmie się już kurier. A Ty możesz spokojnie usiąść, by przejrzeć ponownie ofertę i zakupić ponownie odpowiedni model/rozmiar.  Jeśli jednak dobrze dobierzesz rozmiar zgodnie z instrukcją na dole strony sklepu, unikniesz niepotrzebnej wymiany. Zdjęcia z każdej strony bucika pozwalają dokładnie przyjrzeć się wyglądowi i konstrukcji buta, a dokładny opis i specyfikacja pozwalają dowiedzieć się, z jakich materiałów wykonano dziecięce buciki. Klientom proponujemy szybką i dogodną opcję płatności natychmiastowej - TPay, Blik. Można także skorzystać  płatności przelewem tradycyjnym, lub płatności przy odbiorze. Zamówienie złożone i opłacone do godz. 13:00 od poniedziałku do piątku jest wysyłane tego samego dnia i dostarczane następnego dnia roboczego. Współpracujemy z kurierem DPD - dostawa do domu, In Post Paczkomaty, dodatkowo można skorzystać z niewiele droższej opcji dostawy na SOBOTĘ lub Paczki w WEEKEND. Dla tych, którzy wolą unikać kontaktu z kurierem, lub mają problem z odebraniem paczki z konkretnego adresu z uwagi na godziny pracy, dajemy możliwość zamówienia paczki do Paczkomatu - to pozwala odebrać paczkę o dogodnej dla nas godzinie i dogodnego dnia. Dla klientów z Warszawy proponujemy także odbiór osobisty w magazynie na ul. Bema 60A - jest bezpłatny, bez względu na wartość zamówienia.

W razie wątpliwości, nasi pracownicy służą pomocą - odpowiedzą na pytania na infolinii, mailu lub messengerze. Warto przed kupnem butów dla dziecka przeczytać opinie o firmie - nasze znajdziesz m.in. na Ceneo >>KLIKNIJ<<
Są to opinie zaufane, przy każdej opinii widzimy numer zamówienia klienta i w razie kłopotów, natychmiastowo działamy ;-) Dlatego możemy się nieskromnie pochwalić Waszą oceną na 5, za co serdecznie Wam dziękujemy!!! :-*

Czy kupiliście już buty dla swojego dziecka? Macie już nasze produkty? Pochwalcie się w komentarzach!
Mamy nadzieję, że artykuł pomoże Wam skompletować wyprawkę dla Waszych Szkolniaków. 

Ściskamy mocno!
Zespół Slippers Family - jedynych takich butów...