Wczytuję dane...

Dobre Buty dla Dzieci, dlaczego są tak ważne?

Stopy najczęściej zaczynają być w centrum uwagi rodziców dopiero w momencie pierwszych prób chodzenia, a to błąd, ponieważ wbrew pozorom przebyły one niezwykle fascynującą drogę i wiele "nauczyły się", zanim stanęły na podłodze. Sposób w jaki pracowały i były stymulowane przed nauką chodzenia ma ogromne znaczenie, bo zależy od tego moment, w którym wykonają pierwsze kroczki. Wpływa to na sprawność nauki jak i na całą na całą sylwetkę. Ważnym jest, by niemowlę miało jak najwięcej możliwości swobodnego ruchu, ponieważ poprzez ocieranie stópką o stópkę, odpychanie się piętami, biorąc stópki do rączki maluszek poznaje swoje stopy i ćwiczy je do konkretnej funkcji - odpowiedniego, prawidłowego chodzenia. Naprężając nóżki na różne sposoby, wypracowuje sobie pewien system ruchu całego ciała, który staje się po czasie automatyczny - a jeśli był nieprawidłowy - ciężko go zmienić. Poniżej przedstawiamy krótki opis poszczególnych etapów życia dziecka i rozwoju jego stóp, który - mamy nadzieję - pomoże Wam "wyłapać" ewentualne nieprawidłowości.

Okres niemowlęcy

Dziecko rodzi się z nóżkami ułożonymi w kształt litery "O" - to naturalne w tym czasie ułożenie, nazywane szpotawością kolan, polega na przykurczeniu nóg do ciałka. Stopy skierowane są do wewnątrz, a ich podeszwy wyścielone są warstwą tłuszczyku.

Pierwszy rok

To przełomowy czas, w którym dziecko stawia swoje pierwsze kroczki. Dzieje się to zazwyczaj około dziesiątego miesiąca życia, jednak każde dziecko ma swoje tempo rozwoju - dlatego nie należy dziecka zachęcać do chodzenia, ponieważ można tym wyrządzić mu krzywdę - stopa sama wie, kiedy jest gotowa na przyjęcie pełnego ciężaru ciała, a usilne stawianie pociechy lub prowadzenie za ręce powoduje chód na palcach i niezdrowy dla dziecka nierównomierny rozkład ciężaru na powierzchni stopy. W takiej sytuacji nie pracują prawidłowo mięśnie nóg i brzuszka odpowiedzialne za równowagę. Konsekwencją zbyt wczesnego zachęcania do chodzenia mogą być zmiany w biodrach, pociąganie dziecka za ręce jest z kolei niezdrowe dla jego barków. Do lekarza należy się udać, jeśli dziecko po ukończeniu 17 miesięcy życia dalej nie podejmuje prób chodzenia. W tym okresie dziecko stawia nogi szeroko, co ułatwia mu utrzymanie równowagi, nogi ugięte w kolanach i stawach biodrowych nadal są szpotawe, a podeszwa płaska, tak zwane płaskostopie pozorne.

Małe stopy chłoną wszelkie złe nawyki, dlatego buty dla dzieci powinny być idealnie dobrane do stopy dziecka. Na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając pierwsze buciki dla dziecka.

Buty powinny być nowe - używane są w pewien sposób zdeformowane przez ewentualnie nieprawidłowe ułożenie stóp poprzedniego właściciela, co może rzutować na rozwój małych stópek
Cholewka obuwia musi sięgać ponad kostkę - stabilizuje ona chybotliwą jeszcze piętę
Czubek buta powinien być obszerny i pozwalać dziecku na swobodne poruszanie palcami. Dziecko nie powinno kurczyć palców w bucie. Dlatego wybierając buty dla dziecka należy zwrócić uwagę, by były ok. 7-9 minimetrów dłuższe od stópki, ponieważ przy chodzeniu pracuje ona do przodu i tyłu, należy także wziąć pod uwagę szybkie tempo wzrostu stopy - informacje o tym, jak prawidłowo dobrać dziecku rozmiar obuwia, znajdziesz: https://slippersfamily.com/jak-dobrac-rozmiar 

Podeszwa powinna być wykonana z antypoślizgowego tworzywa - najlepiej kauczuku, jest sprężysty a jednocześnie trwalszy niż zwykła guma.

Buty dla dziecka powinny być wykonane z naturalnych materiałów, pozwoli to uniknąć nadmiernego pocenia się stópek;
Najlepsze buty dla dziecka są lekkie - by nadmiernie nie obciążać mięśni.Drugi rok

W tym wieku większość dzieci już chodzi. Nogi powoli przestają być szpotawe, a zaczynają być koślawe - kolana skierowane ku sobie. To normalny proces.  Jeśli nie występuje - spokojnie, to proces indywidualny. Nadal występuje poduszeczka tłuszczowa na podeszwie stopy, która maskuje szkielet i daje wrażenie płaskostopia, jednak paluszki powinny przekierowywać się do przodu - nie być skierowane do wewnątrz.

Trzeci rok

 

To okres utrzymywania się koślawości i płaskostopia, jednak są pewne normy w których koślawość może się utrzymywać - jeśli dziecko stanie,  ze złączonymi kolankami a odstęp między kostkami wynosi więcej niż 5 cm - warto skonsultować się z lekarzem.


 

Czwarty rok

W tym okresie poduszeczki tłuszczowe powinny zanikać, jeśli nie - należy udać się do specjalisty. Sprawdzić postępy można odbijając mokrą stópkę na kartce papieru - jeśli widać miejsce w którym stopa opiera się na pięcie, pierwszej i piątej głowie kości śródstopia i widać charakterystyczne wcięcie po wewnętrznej stronie stopy - wszystko jest w porządku.

 

Piąty rok

To wiek, w którym stopa powinna być już prawidłowo ukształtowana, a kolana u większości dzieci prawidłowo ustawione. To dobry okres na skonsultowanie dziecka z lekarzem - w tym momencie widoczne są wszelkie zaburzenia, a ich naprawienie poprzez rehabilitację czy odpowiednie obuwie najczęściej kończy się sukcesem. W okresie piątego do siódmego roku życia należy dziecko skonsultować z lekarzem ortopedą.

Buty dla dzieci.

Nie ma co się oszukiwać – nie jest łatwą sprawą kupić właściwe buty dla dziecka pamiętając jednocześnie by były wygodne, trwałe i oczywiście zdrowe i piękne.

Niektórzy mówią, że kluczowa w wyborze obuwia jest stabilna kostka. Dla innych gwarancją dobrego wyboru jest skóra naturalna z której wykonane jest obuwie, dla innych elastyczna podeszwa lub szerokość noska. Jeszcze bardziej dociekliwi powiedzą, że to stopa powinna oddychać i tak naprawdę – wszyscy oni mają rację, bo odpowiedni dopasowane, wyprofilowane buty to zdrowe stopy dziecka! 

Projektanci  marki Slippers Family łączą jednak estetykę i funkcjonalność, czego dowodem jest w niesamowity sposób rosnąca liczba Rodziców która wybiera zdrowe buty dla dzieci oraz obuwie do przedszkola od Slippers Family. Bo nasza marka to specjalista od obuwia do domu, przedszkola, żłobka, szkoły ale także specjalizujemy się w produkcji komfortowych trzewików i sandałków. Wszędzie tam, gdzie twojemu dziecku trzeba zapewnić zdrowe, bezpieczne obuwie dla dzieci. Slippers Family troszczy się o zdrowe stopy twojego dziecka, proponując najlepszy wybór dziecięcego obuwia, zobacz: https://slippersfamily.com/sklep

Zobacz:

https://www.youtube.com/watch?v=g41j47gtY6E


Buty dla dziewczynek

Każda dziewczynka, córeczka mamy i tatusia pragnie wyglądać uroczo i pięknie. Żaden rodzic nie może jednak zapomnieć o tym, by buty dla dziewczynki nie tylko było ładne ale także zdrowe i bezpieczne. Projektując nasze buciki staramy się aby były ładne ale także aby wyróżniały się na przykład antypoślizgową podeszwą, czy walorami profilaktycznymi by stópki rozwijały się zdrowo i prawidłowo. W naszej ofercie bucików dla dziewczynek znajdziecie Państwo: kapcie do przedszkola, tenisówki, trzewiki i balerinki. Szczególnie polecamy poza naszym sztandarowym produktem jakimi są kapcie do przedszkola, balerinki i sandałki oraz trampki i tenisówki w niepowtarzalne zwierzęce wzory. Każda mama znajdzie coś dla swojej Pociechy w naszym sklepie, zobacz: https://slippersfamily.com/buty-dla-dziewczynek

Buty dla chłopców

Obuwie dla chłopca powinno być przede wszystkim trwałe i wygodne - mali poszukiwacze przygód lubią biegać i skakać, więc ich buty muszą być gotowe na wszystko i podkreślać ich charakter. To co znajdziecie w sklepie Slippers Family to efektownie wyglądające buty chłopięce, zdrowe i bezpieczne, a jednocześnie oddychające - bo takie muszą być buty dla chłopca Inspirację dla naszego obuwia czerpaliśmy z dzikiej natury, świata zwierząt - jednak kluczowym elementem było także zadbanie o prawidłowy rozwój stóp dzieci, by zapobiegać i chronić je przed płaskostopiem – stąd obuwie dziecięce w części modeli posiada antybakteryjne wkładki profilaktyczne . Jakie buty warto wybierać dla Dziecka? Na pewno liczy się jakość i staranne wykonanie. A na równi stawiamy estetykę i wygląd! Chłopcy i ich rodzice znajdą u nas między innymi oryginalne trampki,   zdrowe i wygodne kapcie czy tenisówki, idealnie nadające się do szkoły i przedszkola, a także trzewiki czy sandały chłopięce, które świetnie spiszą się także na dworze :) Nasze buty dziecięce zachwycają pomysłowością i ekspresją, a warto wziąć pod uwagę, że pytając swoją Pociechę o jego upodobania – z pewnością sprawisz mu dużo frajdy, zobacz: https://slippersfamily.com/buty-dla-chlopcow


 

Pierwsze buciki

Wybór pierwszych butów, w których nasze dziecko będzie uczyć się chodzić, wcale nie należy do łatwego zadania. Zarówno wśród rodziców, jak i specjalistów zdarza się odmienne podejście do tego zagadnienia. Nie ulega jednak wątpliwości, iż jest to bardzo ważny temat, który odgrywa istotną rolę w kwestii prawidłowego rozwoju dziecka. Właściwie dobrane buty nie są bowiem jedynie ciepłą ochroną dla małych stóp. Buty do nauki chodzenia, koniecznie muszą być dobrej jakości, gdyż tylko takie gwarantują komfort i bezpieczeństwo.  Buty dla dzieci muszą spełniać szereg wymagań, by były dla nich jak najbardziej komfortowe. Przede wszystkim powinny być stabilne. Odpowiednia stabilność sprawia, że dobre buty do nauki chodzenia we właściwy sposób trzymają stopę dziecka, jednocześnie nie krępując jego ruchów. U małych dzieci bardzo dobrze sprawdzają się buty wiązane, gdyż w najlepszy sposób zapewniają właściwą stabilizację. Z kolei buty na rzepy, zakłada się w bardzo wygodny sposób, dlatego świetnie sprawdzą się w przypadku starszych dzieci, które próbują samodzielnie zakładać obuwie. Więcej: https://slippersfamily.com/buty-do-nauki-chodzeniaObuwie do żłobka

Buty do żłobka dla dziecka to element podstawowego wyposażenia dziecka (i rodzica). Buty muszą być bezpieczne, wygodne, z naturalnych materiałów i wyglądać tak, by twój maluszek chętnie je zakładał do żłobka. Takie właśnie są buciki do żłobka od Slippers Family. Wiemy, jak ciężko jest wybrać dobre obuwie dla dziecka, dlatego zaprojektowaliśmy je wraz ze specjalistami od rozwoju i bezpieczeństwa stóp dzieci w wieku żłobkowym, mając pewność, że oddajemy w wasze ręce bezpieczne, oddychające i najlepszej jakości kapcie do żłobka.Wam pozostaje tylko zdecydować, czy kapcie dziecięce mają być na rzep, a może na suwak? Tę frajdę zostawiamy Wam. Zobacz: https://slippersfamily.com/obuwie-do-zlobka

 

Obuwie do przedszkola

Każdy świadomy rodzic wie, że dzieci w kluczowym dla swojego rozwoju wieku, czyli od 1 do 6 lat powinny nosić obuwie, które wyróżnia ochrona stopy, zapobieganie rozwoju wad postawy i chodu, dlatego niezwykle ważne jest, by kapcie do przedszkola i żłobka były wygodne, z naturalnych, miękkich materiałów oraz gwarantowały bezpieczeństwo, czyli ochronę dla stóp, oferując min. wkładki profilaktyczne, usztywniony zapiętek, czy obcas Thomasa. Wkładki profilowane w kapciach powinny być skórzane z odpowiednim wybrzuszeniem by wymuszać na stopach prawidłowy ich rozwój. Kapcie profilaktyczne dla dzieci Slippers Family to najlepszy wybór dla dzieci, ale przede wszystkim świadomych rodziców, którzy pragną dać swoim dzieciom niepowtarzalny komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Wybierając zdrowe kapcie profilaktycznie nie zapomnijcie o tym by były oddychające i piękne, tak jak kapcie Slippers Family, które są pokazywane za wzór kapci dla dzieci w obu najpopularniejszych programach śniadaniowych, np. w Pytaniu na Śniadanie. Więcej: https://slippersfamily.com/obuwie-do-przedszkolaObuwie do szkoły

Buty do szkoły? Mamy ich wiele! Mamy dla Ciebie buty dla dzieci, ale i kapcie: zdrowe, niebrudzące, antypoślizgowe, przewiewne oraz lekkie - idealne dla dzieci, które w szkole potrzebują komfortu, wygody i bezpieczeństwa! Poznaj wszystkie modele od Slippers Family! Pamiętaj kupując dla swojego dziecka buty do szkoły, iż muszą być wygodne, dawać komfort i poczucie bezpieczeństwa, ale być przede wszystkim trwałe i odpowiadając gustom Twojego dziecka. Slippers Family posiada bardzo duży wybór butów, które świetnie sprawdzą się w szkole, ale i poza nią. Wiemy czego potrzebuje Twoje dziecko by czuło się bezpiecznie, mamy obuwie szkolne, które sprawdzi się w każdych warunkach. Sprawdź: https://slippersfamily.com/obuwie-do-szkoly

 

Buty dla dzieci wizytowe

Wybierając buty wizytowe dla najmłodszych należy kierować się nie tylko wyglądem wizualnym, ale przede wszystkim jakością wykonania. Istotnym jest, aby były one wykonane z trwałych materiałów, które przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Materiały te powinny być także atrakcyjne wizualnie i podkreślające elegancki wygląd obuwia dziecięcego. Dobrym wyborem jest model wykonany ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Takie tworzywo jest ponadprzeciętnie wytrzymałe, a zarazem miękkie. Elastycznie dopasowuje się do kształtu stopy, co zmniejsza ryzyko powstania np. obtarć, czy też odparzeń. Jest to tworzywo oddychające, a więc zmniejsza się ryzyko nadmiernej potliwości. Wkładka bucika powinna być profilowana i wykonana z naturalnych materiałów, najlepiej ze skóry naturalnej. Tylko wtedy będzie odprowadzała wilgoć. Anatomiczna wkładka ze skóry naturalnej jest antybakteryjna, co minimalizuje ryzyko infekcji. Ponadto nawet w czasie wysokich temperatur nie przykleja się do stopy. Jest to szczególnie istotne w przypadku maluchów, które lubią szaloną zabawę.Buciki wizytowe dla dzieci muszą posiadać również stabilną podeszwę. Najlepiej, aby była ona antypoślizgowa, gdyż uchroni ona dziecko przed upadkiem. Przez zakupem należy zwrócić uwagę na wyprofilowanie buta. Jest to niezwykle istotne w przypadku bardzo małych dzieci, które dopiero stawiają pierwsze kroki. Obuwie musi podtrzymywać stopę, jednak nie może wywoływać nacisku. Stopa nie może przemieszczać się w bucie. Warto wziąć pod uwagę modele z wygodnym zapięciem np. na rzepy. Dzięki niemu bez problemu dopasujemy buciki do tęgości stopy. Zobacz: https://slippersfamily.com/buciki-wizytowe


 

Buty profilaktyczne

Buty dla malucha nie łatwo jest wybrać o czym wie nie jeden rodzić. Nie mówiąc już o perypetiach związanych z przymierzaniem obuwia dziecięcego. My polecamy kierować się przy wyborze butów dla dzieci kwestią profilaktyczna czyli zadbać aby buty dla maluch były po prostu zdrowe. Wybierając buty dla dzieci przeczytajmy dokładnie opis produktu i upewnijmy się czy opinie o danym producencie są pozytywne tak jak ma to miejsce czytając zaufane opinie na ceneo o kapciach dla dzieci i butach dziecięcych Slippers Family - sprawdź:

https://www.ceneo.pl/sklepy/slippersfamily.com-s15233#tag=widgeto&tab=reviews&scroll=first-review

Sugerujemy także poświecić w domu czas na dokładne zmierzenie długości stopy dziecka  i zamówienie ich w internecie niż tracenie czasu na spędzanie czasu w sklepie na przymiarkę butów z dzieckiem, które nie jest zadowolone, że wkładamy mu na nóżki kolejne buty dla malucha.

 

Buty ortopedyczne

Buty ortopedyczne dla dzieci stosowane są w leczeniu powstałych wad postawy u dziecka. Natomiast jeżeli chcemy zapobiegać to nie wybieramy butów ortopedycznych dla dzieci tylko szukamy obuwia profilaktycznego dla dzieci. Takim obuwiem dla dzieci o walorach zdrowotnych są właśnie kapcie dla dzieci i obuwie dziecięce oferowane w sklepie internetowym Slippers Family. Buty profilaktyczne dla dzieci Slippers Family charakteryzuje się: usztywnionym zapiętkiem, obcasem Thomasa, wyprofilowana wkładką wewnętrzną oraz szerokimi noskami. Więcej: https://slippersfamily.com/buty-ortopedyczne-dla-dzieci

 

Kapcie dla dzieci

Kapcie dla dzieci to nie tylko komfort i wygoda dla stopy dziecka, To przede wszystkim dbanie o prawidłowy rozwój Twojego dziecka, bo stópki małych dzieci powinny być bezpieczne zawsze i wszędzie. Zadbaj o najlepsze kapcie by twoja wyprawka przedszkolna była kompletna. Bardzo ważne jest, aby dzieci, zwłaszcza w pierwszych latach swojego życia miały odpowiednio dopasowane obuwie, także, a może przede wszystkim wszędzie tam, gdzie spędzają dużo czasu – w domu, przedszkolu, żłobku.Buty dla dzieci powinny mieć odpowiednio wyprofilowaną i dopasowaną podeszwę, zapewniać prawidłowy rozwój i pracę stopy dziecka. Niezwykle ważne jest także, by kapcie dziecięce były miękkie, sięgały za kostkę aby zapewnić stabilizację nogi. Kluczowa dla bezpieczeństwa dziecka jest antypoślizgowa podeszwa i łatwe zakładanie by kapcie do przedszkola, czy do żłobka kojarzyły się dziecku z przyjemnością i zabawą. By dziecko czuło się pewniej w przedszkolu warto wybrać modele kolorowe z motywem zwierzątek, np. zebra, tygrys, gepard, czarna pantera, koala czy żyrafa. Podsumowując: Idealne i najlepsze kapcie dla dzieci do przedszkola są bezpieczne, zdrowe, wygodne i komfortowe, z naturalnych materiałów i oczywiście piękne. Pamiętać jedynie trzeba jak prawidłowo dobrać rozmiar obuwia by kapcie dziecięce pasowały do żłobka, do domu i przedszkola. Najlepsze kapcie dla dzieci ma Slippers Family. Bo kapcie dziecięce to podstawa! Sprawdź: https://slippersfamily.com/kapcie-dla-dzieci

 

Wybór należy do Ciebie : -)