Wczytuję dane...

Wpis # 5. Jak najlepiej wybrać pierwsze buciki dla dziecka

Dziecko zaczyna chodzić w wieku około 12 miesięcy. Jest to więc czas, kiedy zmienia się położenie środka ciężkości całego ciała. Od tej pory cały jego ciężar opiera się na bardzo ograniczonej powierzchni dwóch stóp, które do tej pory nie były poddawane praktycznie żadnemu obciążeniu. Dlatego właśnie pierwsze kilka lat życia dziecka jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju mięśni i więzadeł tworzących łuki wysklepiające stopy. Jak zagwarantować im optymalny rozwój? 

Wybierając odpowiednie obuwie do domu zapewniamy dziecku optymalne warunki do nauki chodzenia. Tam właśnie uczy się chodzić, a nie na dworze.

Chodzenie boso działa świetnie jako ćwiczenie i dobrze, żeby dziecko jak najczęściej bawiło się w ten sposób na miękkim dywanie, na trawie czy na plaży. Jednak w domu gdzie są twarde podłogi konieczne jest noszenie właściwego obuwia, które zapewni dziecku prawidłowy rozwój stóp.

Roczki Slippers Family produkowane są ręcznie z najwyższej jakości naturalnych materiałów: skóry, bawełny i weluru. Dlatego też polecane są do nauki chodzenia przez Specjalistów .