Wczytuję dane...

W klapkach na spacer - HIT czy KIT?

Jeszcze kilka lat temu żadna z nas nie odważyłaby się wyjść na zewnątrz w kapciach, czy basenowych klapkach. Moda kolejny raz pokazuje, że jest przewrotna. To co kiedyś uważano za "obciach", dziś podbija światowe wybiegi.


Wszystko zaczęło się w 2017 roku, kiedy to dyrektor kreatywny marki Gucci zaprezentował futerkowe klapki, które momentalnie podbiły serca świata mody. Dlaczego? Sprzyjają temu dwa czynniki - trwający trend na inspirowanie się modą retro - do której należą także dekady lat '80 i '90, a także postępujące zacieranie się granic między tym co intymne a tym co udostępniamy na zewnątrz. Przykładem może być sukces aplikacji Instagram, w której użytkownicy chwalą się zdjęciami pozornie zwykłych rzeczy, jak jedzenie, obraz swojej twarzy bez makijażu , czy nagraniami z "domowej siłowni". 


Moda lat '80 i '90 zawładnęła światem na dobre. Jest to odpowiedź na długo trwający trend sztuczności, bycia idealnym a równocześnie jednakowym, bo upodabnianym do jednego kanonu piękności. Lata '80 i '90 są tego przeciwieństwem. Kojarzą nam się z beztroską, różnorodnością, indywidualizmem i wygodą. Moda z tamtego okresu jeszcze niedawno uznawana była za uosobienie obciachu, teraz chwalona za prostotę i kult komfortu. Wszechobecne luźne dresy, narzutki wyglądające jak szlafrok - taki widok na ulicy stał się już codziennością.

Czy moda na chodzenie w klapkach to hit, czy kit? Naszym zdaniem absolutny hit. Moda powinna nam służyć. Sprawiać, że czujemy się pewnie będąc sobą. Z tymi cechami kojarzą nam się bezapelacyjnie klapki, do tej pory noszone jedynie w domowym zaciszu. Najwygodniejsze obuwie na świecie... ;-)
I zdecydowanie zdrowsze niż szpilki. A gdyby tak czuć się tak błogo gdziekolwiek jesteśmy?

Wychodząc naprzeciw trwającym trendom, przedstawiamy Wam nową kolekcję klapek dla kobiet - GLAMOUR. Dostępne w 5 wariantach kolorystycznych, łączą wygodę z niezaprzeczalnym urokiem. Skórzana wkładka gwarantuje najwyższej jakości komfort użytkowania. Buty tworzone ręcznie, w Polsce, przez mistrzów szewskich. Czego chcieć więcej? 

Idealne do domu, jak i na zewnątrz. Mogą stanowić świetne dopełnienie stylizacji - przykuwające uwagę motywy nie pozwolą Ci przejść ulicą niezauważoną. Obfita rozmiarówka - od 35 do 41 pozwoli każdej z Was wybrać coś idealnego dla siebie! Chcesz się przekonać? →ZOBACZ WIĘCEJ