Wczytuję dane...

10 TOP prezentów na DZIEŃ MATKI

Dzień Matki już 26 maja. Jeśli jeszcze nie masz przygotowanego prezentu dla Mamy, pewnie zastanawiasz się: wybrać coś (na siłę) oryginalnego, czy może postawić na prostotę i funkcjonalność? Coś małego, czy dużego? Postawić na drogi i ekskluzywny drobiazg, czy tani, ale mający znaczenie symboliczne, np. wykonany własnoręcznie? My podpowiadamy: dla naszych Mam najważniejszy jest... czas. Spędzony tylko z nimi.

Największym poświęceniem naszych Mam w związku z naszym przyjściem na świat był... ich czas. Czas, który wcześniej mogły poświęcać tylko dla siebie. Czas spędzany na plotkowaniu z przyjaciółkami, na romantycznych kolacjach z mężem jak i ten spędzany w salonie urody. Nieprzespane godziny dni i nocy, kiedy przy nas czuwały. Czas to prezent, który jest bezcenny, bo nie da się go "dukupić" - cieszmy się więc nim wspólnie, bo nie jest nieograniczony. To najlepszy prezent w dobie wszechobecnego zabiegania i pośpiechu. 

Oczywiście, warto jednak zainwestować w symboliczny podarunek, który dodatkowo wywoła uśmiech na jej twarzy. Oto nasze propozycje: 


1. KWIATY

Owszem - nic mniej oryginalnego, ale szczerze: czy znacie kobietę, która nie lubi kwiatów? Kwiaty są urocze, pięknie pachną i najzwyczajniej cieszą oko, są więc świetnym dodatkiem do każdego prezentu. Dodatkowo można wybrać takie, które nasza Mama lubi najbardziej - a może są takie, które mają dla niej ukryte znaczenie, kojarzą się z czymś pozytywnym, z jakimś miejscem? 


2. SŁODYCZE

Rzecz banalna i funkcjonalna - umili Wam wspólnie spędzony czas. Na rynku dostępna jest ich zawrotna ilość, możemy zdecydować się na ciasto z dobrej cukierni, lody, lub kupić ulubione słodycze/kawę/herbatę/inne prezenty i samodzielnie zapakować produkty - np. w wiklinowy kosz. Istnieją także manufaktury słodyczy, w których możemy wykonać słodycze własnoręcznie. Prezeny słodki i spersonalizowany - zestaw idealny.


3. PERFUMY 

Większość kobiet używa perfum, nie zawsze jednak inwestują w droższy flakonik, czasami po prostu nie mają czasu rozejrzeć się w perfumerii za interesującym zapachem - warto jednak zdecydować się na taki podarunek, jeśli dobrze znamy gust obdarowywanej osoby.


4. KSIĄŻKA

Świetny prezent dla miłośników czytania, świetnie umili czas szczególnie osobom, które mają wiele wolnego czasu. Można zdecydować się na książkę z konkretnego gatunku - jeśli znamy czyjeś upodobania, lub na pozycję o charakterze poradnika, czy psychologicznych - jest wiele książek, mających na celu zmotywować człowieka do zmiany swojego życia i pokazanie, że każdy jego moment jest dobry na spełnianie marzeń. To dobry pomysł, jeśli z ust Mamy często słyszycie: "Nie - to nie dla mnie, jestem na to za stara".


5. VOUCHER

Do kosmetyczki, masażystki, kina, restauracji. Opcji jest baaaardzo dużo. Wejdź na strony takie jak groupon - najpierw zastanów się jednak, z czego ucieszyłaby się najbardziej? Wzdycha na widok pięknych fryzur w gazecie, czy może narzeka na ból pleców? A może zawsze marzyła o ukończeniu jakiegoś kursu?


6. BIŻUTERIA

Najlepszym wyborem jest biżuteria srebrna bądź złota - wiele osób ma uczulenie na sztuczne kolczyki, ze względu na zawartość niklu. Jeśli jednak masz pewność, że mama toleruje "drogeryjną" biżuterię, możesz zainwestować we własnoręcznie zriobione kolczyki - elementy są tanie i ogólnodostępne, a inspiracje jak i filmiki instruktażowe znajdziesz w internecie.


7.  COŚ PRAKTYCZNEGO 

Może wiesz, co przydałoby się Twojej mamie, mimo iż nie jest "typowym" prezentem? Różnego rodzaju sprzęt RTV/AGD, remont, lampka nocna, wygodne kapcie >SPRAWDŻ TUTAJ<? Czasami coś praktycznego ucieszy bardziej, niż wykwintnego "na siłę".


8. WSPÓLNE WYJŚCIE

Do kina, teatru, czy kolację. Mama, jak każda kobieta, zapewne lubi mieć okazję, by wyjść na miasto, ładnie się ubrać, zadbać o siebie.


9. SESJA ZDJĘCIOWA

Ostatnio modne są zestawienia zdjęć - tych, robionych w dzieciństwie oraz kilkanaście/kilkadziesiąt lat później ale uwaga: w tym samym miejscu/w tej samej pozie. Efekty czasami są fantastyczne, a próby odpowiedniego ułożenia do zdjęcia zagwarantują Wam niezłą zabawę. 


10. WŁASNORĘCZNA LAURKA 

Może być świetnym dodatkiem do prezentu. Dlaczego świetnym? Bo zazwyczaj laurki tworzą małe dzieci, nie dorośli ludzie. A że dla naszych Mam zawsze pozostaniemy dziećmi, to dzięki takiej nietypowej laurce w jej oczach zagościć mogą łzy wzruszenia pomieszane z rozbawieniem.