Wczytuję dane...

Dlaczego Chanelki?

Inspiracją do stworzenia nowej kolekcji był dla nas Paryż… Z czym się kojarzy?
Światowa stolica mody i miłości. Marka Slippers Family powstała z miłości do dzieci,
a kolekcja Chanelki z miłości do mody, klasy i elegancji, której uosobieniem jest bez wątpienia marka Chanel. 
Dlaczego akurat dom mody Chanel był dla nas inspiracją?  
Z powodu niepowtarzalnego wzornictwa, konsekwencji w utrzymaniu wyjątkowości
i ponadczasowej elegancji, która pozostaje inspiracją dla setek marek odzieżowych
i obuwniczych
… Życiorys jego założycielki też jest fascynujący. 

Coco Chanel a właściwie Gabrielle Bonheur Chanel jest przykładem na to, że piękno tkwi w prostocie i wygodzie. Jej podejście do mody było następujące – to odzież jest dodatkiem do człowieka, a nie człowiek dodatkiem do odzieży. Jej słynne słowa: Jeśli na przyjęciu kobieta usłyszy: jaka piękna sukienka! Oznacza to, że sukienka wcale nie jest taka wspaniała. Jeśli jednak usłyszy: jaka piękna kobieta! Znaczy to, że sukienka była idealna” świetnie odzwierciedlają jej poczucie stylu, którego owocem jest legendarna mała czarna, zwana „Fordem marki Chanel” czy „mundurem eleganckiej kobiety”. 

PRAWDZIWA HISTORIA KOPCIUSZKA


Gabrielle urodziła się w 1883  w małym miasteczku na południu Francji jako owoc nieformalnego związku opiekunki do dzieci i handlarza obwoźnego. Jej życie nie było usłane różami – wychowana w ubogiej rodzinie, bez ojca, wraz z pięciorgiem rodzeństwa w przytułku dla ubogich, trafiła po śmierci matki do sierocińca prowadzonego przez siostry zakonne. Smutny los, ale gdyby nie on, być może siostry nie nauczyłyby jej szyć na maszynie, co oprócz patrzenia w okno było jedyną rozrywką nastolatki. To umiejętność szycia odkryła w dziewczynie ukryty talent. Historia rodem z bajki o Kopciuszku.

CHŁOPCZYCA

Dorastała w czasach, w których kobieta nie miała nic do powiedzenia. Nie mogła głosować, musiała ubierać w niewygodne suknie, obcisłe gorsety – to mężczyźni decydowali jak ma pachnieć i wyglądać. Gabrielle nie podobało się to. Uważała, że jeśli luksus nie jest wygodny, nie jest luksusem. Ograniczenia zaczęła łamać swoim specyficznym stylem ubierania – nosiła się po męsku, ubierała spodnie i obcinała włosy na krótko. Styl ten spodobał się oficerowi kawalerii,  znającemu śmietankę towarzyską Paryża, który przedstawił ją ówczesnym paryskim elitom. Ich też zaciekawił szokujący styl młodej Gabrielle.

DLACZEGO COCO?

Po wyjściu z sierocińca przeprowadziła się do swojej ciotki w Vichy i pracowała jako szwaczka, a z powodu bardzo niskiego wynagrodzenia dorabiała występami w żołnierskim klubie. To tam dorobiła się przydomku Coco, od piosenki „Kto widział Coco”, o której wykonanie często była proszona.

PIERWSZY SKLEP

Powstał w 1909 r. w Paryżu. Było to niemałe wydarzenie – w ówczesnych czasach kobieta prowadząca własny biznes była czymś szokującym. Na rozpoczęcie działalności musiała zapożyczyć się u przyjaciół, którzy nawet nie liczyli, że kiedykolwiek otrzymają pieniądze z powrotem. Siedem lat później Gabrielle miała już cztery butiki.  Była kreatywną osobą – w czasie I wojny światowej, z powodu braku materiałów, tworzyła ubrania z dżerseju, uważane wtedy za materiał bieliźniarski, które ze względu na lekkość i wygodę podbiły serca klientek zmęczonych ciasnymi gorsetami i grubymi sukniami.

DLACZEGO CHANELKI?

Coco Chanel zmarła w 1971 r. w wieku 87 lat. Jej marka jest dziś warta ,2 mld dolarów (ok. 28 mld zł). Zatrudnia według danych na rok 2010, ok. 1,3 tys. osób, z przychodami na poziomie 280 mln euro (1,2 mld zł) rocznie. Jak do tego wszystkiego doszła? Dzięki gigantycznemu zaangażowaniu w pracę. Sama tworzyła i sama promowała swoje produkty. Swoje perfumy rozpylała w swoich butikach, ubrania szyła tak długo, aż doprowadzała je do perfekcji. ✂

Prostota, elegancja, klasa, wygoda – to cechy kolekcji Chanelki. Zaangażowanie w pracę – to cecha zespołu marki SlippersFamily. Marka Coco Chanel jest dla nas inspiracją. Francja może szczycić się gigantem modowym Chanel, my jesteśmy dumni ze swoich małych Chanelek. ❤