Wczytuję dane...

Jakie kapcie do przedszkola?

Mija już drugi miesiąc, odkąd nasi mali debiutanci wymaszerowali na podbój przedszkoli. To moment, kiedy większość z nas zaczyna zastanawiać się nad zmianą obuwia do przedszkola. Najczęściej te wybrane okazują się nie być w stanie sprostać wymaganiom - zbyt często patrzymy tylko i wyłącznie na wygląd, zbyt rzadko zastanawiamy się nad praktycznymi cechami obuwia. Jakie buciki wybrać Maluszkowi do przedszkola, aby nie tylko wyglądał w nich zjawiskowo, ale też było mu wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie?

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnym wyborem są dla naszego dziecka buty do przedszkola czy żłobka. W tej części garderoby nasza pociecha spędza nawet osiem godzin dziennie. Nieprawidłowo dobrane obuwie może wyrządzić delikatnym stópkom dziecka niewyobrażalne szkody - nieodpowiednio dobrane kapcie mogą powodować pocenie się stóp, obtarcia, nieprawidłowy rozwój stóp a nawet przyczyniać się do kontuzji. Jakie cechy powinny mieć idealne buty do przedszkola i szkoły? Zapraszamy do lektury.    

ODDYCHAJĄCE
Nasze obuwie wyprodukowane jest z najlepszej jakości, naturalnych surowców takich jak skóra czy bawełna. W połączeniu
z półokrągłymi wycięciami znajdującymi się po bokach bucików, przyczynia się do eliminacji nadmiernej potliwości stóp, co jest częstym i poważnym w skutkach problemem dotykającym dzieci najczęściej w wieku przedszkolnym. Wilgoć i ciepło panujące w nieodpowiednich butach są idealną pożywką dla bakterii. Niezadbanie o odpowiednią cyrkulację powietrza
w butach, w których przedszkolak spędza nawet 8 godzin dziennie, dodatkowo w ciągłej aktywności, może powodować obtarcia, rany, choroby dermatologiczne, nie wspominając o nieprzyjemnym zapachu. Podeszwy naszych butów profilaktycznych wykonane są z najlepszego dla dzieci surowca - kauczuku. Ma on bowiem świetne właściwości antypoślizgowe, przy czym jest dużo trwalszy niż pospolita guma, najczęściej wykorzystywana przy produkcji zwykłych kapci.BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM  
W ferworze zabawy nie trudno o kontuzję. O tym także pomyśleliśmy. Oprócz podstawy, jaką jest nieślizgająca się podeszwa, istotne jest także zabezpieczenie delikatnych paluszków dziecka przed niezdarnymi jeszcze stópkami kolegów, lub wyrastającymi niespodziewanie na horyzoncie szafkami i innymi "kanciastymi" sprzętami znajdującymi się w przedszkolnej sali. To dlatego nasze Slippersy posiadają zabudowane, sztywne noski. Nie tylko chronią paluszki, ale dzięki odpowiedniej przestrzeni pozwalają im także na swobodny ruch i optymalny rozstaw. Usztywnione zapiętki stabilizują kostki, minimalizując ryzyko ich skręcenia a także spełniają funkcję profilaktyczną - zapobiegają koślawieniu się nóg, opadaniu kostek do środka.


WYSOKIE PODBICIE? ŻADEN PROBLEM

Modele bucików zapinane na tylny suwak (np. z kolekcji NatureFoot) mają na górze wszytą specjalną elastyczną gumkę, dzięki której but idealnie dostosowuje się do kształtu stopy. Nad wspomnianą gumką materiał cholewki zszyty jest delikatnym szwem. W przypadku dzieci z wyższym podbiciem, szew należy po prostu przeciąć - but zyska na wysokości, a wszyta gumka dalej będzie spełniać swoją funkcję. Pozostałe modele zapinane są na górny rzep, którym łatwo dopasować tęgość obuwia.


SLIPPERS FAMILY - JEDYNE TAKIE KAPCIE

Oprócz wyżej wymienionych cech, nasze buty są wyjątkowe z jednej prostej przyczyny - na tle innych butów profilaktycznych wyróżnia ich jedyny w swoim rodzaju design. Era brzydkich, topornych butów profilaktycznych odeszła do lamusa. Rodzice często wybierają nasze obuwie kierując się ich wyglądem, dopiero potem orientują się, że nasze buciki nie tylko świetnie wyglądają, ale także działają - i to jak! Posiadają obcas Thomasa stosowany w profilaktyce płaskostopia i koślawości kolan, sztywny zapiętek stabilizujący opadające kostki oraz w 100% naturalną skórzaną wkładkę profilaktyczną.


TO BUTY DLA WSZYSTKICH DZIECI!

Często można usłyszeć : "moje dziecko nie potrzebuje kapci profilaktycznych, ma zdrowe stopy". Obuwie profilaktyczne ma za zadanie ZAPOBIEGAĆ. Jeśli więc Twoje dziecko jest zdrowe - świetnie! Niech będzie jak najdłużej, dzięki profilaktyce właśnie. Mrugnięcie