Wczytuję dane...

Jakie obuwie wybierać dla dzieci?

Z badań  przeprowadzonych przez Fundację STOP PLATFUSOM w 2015 i 2016 roku, a finansowanych przez markę Slippers Family, która wraz z ortopedami przebadała tysiące dziecięcych stópek w całym kraju wynika, iż ponad 60% posiadało lekkie lub zaawansowane płaskostopie stóp, a jest to o tyle przerażające, iż wszystkie badania dowodzą, że ponad 90% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami. Zobacz jak dobierać właściwie obuwie dla stóp dzieci.

Twoja Pociecha cały dzień od okresu raczkowania spędza w niezwykle intensywny sposób. Raczkowanie, chodzenie, bieganie, skakanie, wspinanie… Dopiero zdając sobie sprawę jak wiele godzin dziennie Twoje dziecko spędza w obuwiu lub kapciach człowiek zdaje sobie sprawę, jak dobrze dobrane obuwie jest ważne. Prawidłowo dobrane obuwie spowoduje, iż rozwój stóp dziecka odbywać się będzie prawidłowo.

Od momentu urodzenia do pierwszych kroków:

Niechodki SlippersFamilyLekarze ortopedzi zgadzają się w ocenach, iż dopóki dziecko nie chodzi samodzielnie – należy umożliwić stópkom swobodny rozwój. Dlatego właśnie w pierwszym okresie zaleca się wybór jedynie bucików z delikatną, miękką, bawełnianą podeszwą i antypoślizgowymi spodami – tylko po to by dziecku było cieplej w stopy podróżując w wózku, czy w sezonie zimowym – także w domu. Pamiętajmy jednak, iż niemowlęca stópka poci się bardziej niż stopa osoby dorosłej. Dlaczego jest to ważne? Pot to główny pokarm drobnoustrojów, dlatego warto wybrać buciki dla niemowlaka, które są z naturalnych materiałów. Komfort i ciepło które dają niechodki to jedne z podstawowych potrzeb dziecka w pierwszych miesiącach życia.


Pierwsze kroki dziecka – jakie buciki
 


Dzieci ze słabo jeszcze wykształconym zmysłem równowagi chodzą w sposób bardzo wyjątkowy. Pociecha stawia nóżki szeroko, zginając kończyny w stawiach biodrowych i kolanach, gdyż taka postawa gwarantuje mu utrzymanie prawidłowej równowagi działa. Nauka chodzenia to bardzo ważny etap, dlatego najlepiej wybierać buty dla dzieci z cholewą sięgającą ponad kostkę pociechy. Szczególnie polecamy w tych momentach kapcie profilowane Slippers Family, które posiadają zarówno cholewkę za kostkę, która daje stabilizację, ale także między innymi zabudowane paluszki, (ponieważ dziecko w tym wieku ma je dość szeroko rozstawione) by zabezpieczyć paluszki przed uderzeniami przy nauce chodzenia, co zdarza się dość często ;-)

Dla takiej pociechy można wybrać obuwie zarówno na suwak (zapinany z tyłu przez rodziców), który zwiększa bezpieczeństwo lub np. rzep, bardzo komfortowe i wygodne rozwiązanie dla rodziców, niezależnie czy dziecko ma stópki tęgie, czy wąskie.
Pamiętajmy, by cały but był elastyczny i miękki, a podeszwy powinno zginać się pod wpływem nacisku, nie zapominając o bezpieczeństwie, czyli antypoślizgowej podeszwie. W przypadku kapci Slippers Family podeszwa jest wykonana z najlepszych materiałów – kauczuku, który daje największe poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.


Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
 


Dzieci, które mają już 3 latka wchodzą w kluczowy okres rozwoju stopy dziecka, dlatego właśnie wtedy zalecamy obuwie profilaktyczne (nie mylmy z obuwiem ortopedycznym, profilaktyka to ZAPOBIEGANIE), które jest zaprojektowane tak, by wymuszać na stopie prawidłowe stawanie i prawidłową pracę – tak istotne w kluczowym okresie. Dlatego wybierając obuwie do przedszkola pamiętajcie, by wybierać obuwie z naturalnych materiałów (bawełna), z antypoślizgową podeszwą i oddychające oraz lekkie i wygodne. Te elementy sprawią, że twoje dziecko będzie szczęśliwe idąc do przedszkola, a ty będziesz spokojna, że dałaś dziecku to co najlepsze by było bezpieczne w przedszkolu. Jako ciekawostke napiszę, iż kapcie Slippers Family zostały pokazane zarówno w programie "Pytanie na śniadanie" przez ortopedów jako przykład idealnego obuwia dla dzieci w wieku przedszkolnym!

Tutaj znajdziecie ocenę naszych kapci według dwóch czołowych polskich blogerek:
1) "Najlepsze kapcie do przedszkola? Slippersy!" ;autorka: Marlena Wróblewska
2) "To są najlepsze kapcie do przedszkola.", autorka: Anna Trawka


Pozdrawiam Czytelników serdecznie! :)
Ania, SlippersFamily.com