Wczytuję dane...

Błędy, które popełniasz przy wyborze bucików dla dzieckaBłąd, z którym spotykamy się najczęściej przy wyborze obuwia dla dziecka,
to 
kupowanie 2-3 rozmiary większych bucików i noszenie ich jak najdłużej. Dlaczego uważamy, że to tak ogromny problem?


❌ Najpierw buciki są zbyt duże.

Tracimy przez to korzyści z wyboru butów profilaktycznych. Zbyt duże obuwie nie spełnia swojej roli i nie stabilizuje stópki. Dodatkowo utrudnia chodzenie, przez co dzieci często się potykają, upadają i tak dalej. Co więcej, dziecko może uczyć się złych nawyków - gdy nie jest w stanie normalnie chodzić, to zaczyna kombinować. Wtedy pojawia się jeszcze większy problem.

✔️ Naszym zdaniem maksymalny rozmiar bucika powinien być o 0,5-1 cm większy. Niestety, rodzice często kupują większy but ze względów ekonomicznych. Bo przecież stopa dziecka rośnie tak szybko, że za moment buty będą dobre. Teraz widzisz już, że to nie jest najlepsze podejście. A pozorna oszczędność może przerodzić się w większe wydatki na lekarzy, jeśli dziecko zrobi sobie krzywdę. 

 

❌ Następnie, zbyt małe buciki.

Gdy stópka rośnie, rodzice zwykle zostawiają buciki tak długo, jak to możliwe. W konsekwencji buciki robią się zbyt małe i może to prowadzić do: 

- otarć, powstawaniu odcisków, bólu, 
- problemów z płytką paznokcia,
- wykoślawiania palucha,
- tworzenia się tzw. palców młoteczkowatych, czyli przykurczonych. 

Tu sprawa jest jeszcze gorsza, bo jak widzisz, mogą powstać poważne schorzenia. Ponadto, dziecku często jest w takim buciku niewygodnie, przez co niechętnie je zakłada.


❌ Kolejna sprawa to buciki, które są zbyt wąskie

Po pierwsze, takie buciki są niewygodne i dzieci zazwyczaj nie chcą w nich chodzić, ale to najmniejszy problem. Taki but może deformować stopę i niekorzystnie wpływać na układ ruchu maluszka. Natomiast, gdy to czubek buta jest zbyt wąski, to sprzyja to fizjologicznej pozycji palców stóp. Wykoślawia je, wywołuje odciski, otarcia, a nawet może stać się przyczyną szpotawości stóp i palców młoteczkowych. 
Teraz już wiesz, czego unikać i do czego się stosować przy wyborze bucików dla swojego dziecka. Swoją drogą, wybrałeś je już? Jeśli nie, to na co jeszcze czekasz? Zajrzyj na stronę internetową Slippers Family i zobacz, co mamy w ofercie! Kapcie dla dzieci, tenisówki, balerinki, trzewiki i inne. Oferujemy szeroką gamę wzorów i kolorów zdrowych, profilaktycznych bucików dla dzieci. Dodatkowo, świetnie wyglądają, więc na pewno coś wpadnie Ci w oko!