Wczytuję dane...

Wpis # 6. Polacy coraz częściej kupują buty przez Internet.

Czy wiecie, że w 2014 roku co drugi internauta kupił buty w sklepie on-line, jak podają badania e-commerce 2015. Kategoria odzież i obuwie zajmuje 2 pozycje wartościową tuż za sprzętem elektronicznym i AGD. Zważywszy, że cena jednostkowa jest dużo mniejsza niż sprzętu elektronicznego i AGD, to zapewne ilościową jest liderem. W kategorii odzież i obuwie, to ostatnie wykazuje najwyższa dynamikę wzrostu. Powodów jest kilka ,przede wszystkich w sklepach internetowych najczęściej dostępna jest pełna rozmiarówka danego modelu. Nie trzeba tracić czasu na dojazd do sklepu i ewentualne stanie w korkach. A potem dowiedzieć się, że w rozmiarze, który potrzebujemy buty, nie ma ich na sklepie.

Od kilku miesięcy zauważalny jest również trend kupowanie butów marek produktów, które nie są dostępne w powszechnej dystrybucji detalicznej. Klienci wybierają coraz chętniej marki obuwia o wysokiej jakości i ekskluzywne, które nie znajdziemy w typowych sieciach sklepów oferujących obuwie jak CCC czy Deichman.

Potwierdzeniem tego trendu jest bardzo wysoka dynamika wzrostu obrotów marki Slippers Family. Nasi klienci coraz częściej decydują się na wybór obuwia i kapci dla siebie i swoich dzieci wybierając obuwie niedostępne w innych sklepach, które nie tylko dba o prawidłowy rozwój stopy ale również pozytywnie wyróżnia się designem od konkurencji.